Švp 6.B, 9.A

5.den 
Dnes jsme ráno sbalili a odešli do lesa stavět bunkry a hrát hry. Před obědem jsme zhodnotili školu v přírodě a vyhlásili vítěze našich soutěži.
Po obědě jsme vyrazili do Zraslavic plnit posledni úkoly. Ted už nás čeká jen jizda vlakem.

4.den
Ve čtvrtek jsme  hráli paintball, byli jsme rozděleni na 4 skupiny, Bylo to fajn, jen holky ze 6.B měly trochu pacifistické sklony :-)
Odpoledne jsme dohráli sportovní zápasy. Dalším tématem bylo obléhání  Roháče z Dubé na Sioně, dobývali jsme hrad fiktivní, na skutečnou zříceninu vzdálenou pouhých 11 km se nám po včerejším pochoďáku nechtělo :-). Potom se po skupinkách sehrály scénky na téma Roháčův konec. Následovala poznávací hra po táboře.
Po večeří si deváťáci připravili rozlučkovou oslavu pro svého třídního, následovaly hry v tělocvičně a florbal pro dobrovolníky.

3.den 
Ve středu jsme uskutečnili plánovaný výlet do Zruče nad Sázavou, navštívili jsme krásnou zámeckou zahradu. Moc se nám líbila komentovaná prohlídka, mimo jiné jsme viděli dámský a pánský salonek, stařičký orchestrion, zajímavou a moc krásnou koupelnu, potom jsme šli na obrovské místní hřiště. Zatímco prolézačky ocenili spíše šestˇáci, obří kuličkodráha zaujala velké i malé :-).
Cesta zpátky byla dost dlouhá a v polovině začalo pršet, ale všichni statečně došli, velká pochvala. Večer už jsme jen zpívali s kytarou.

2.den
V úterý jsme ráno vyrazili do přírodního parku v Rápošově. Viděli jsme bezzásahovou přírodu, přečetli spoustu zajímavostí a trempinku a Divokém západě. Potom jsme se posunuli na zchátralý židovský hřbitov ve Zbraslavicích.
Odpoledne hráli kopanou a přehazovanou, děti hrály s maximálním nasazením, drobným problémem byl déšť, kroupy a teploty těsně nad nulou :-)
Naštěstí se v pokojích topí.
Večer jsme věnovali divadlu ve vytopené jídelně

1.den
Dnes jsme zvládli cestu vlakem, prohlídku Kutné Hory, následnou cestu do Zbraslavic, výlet po okolí i florbal a fotbal v tělocvičně. Všichni jsou v pořádku, počasí je zatím docela ucházející, na pokojích se topí. Doufáme, že děti brzo usnou :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*