Anglie – zpráva z většího autobusu od pí učitelky Pejsarové

Zprávy z Hastings – „větší bus“
V sobotu 8.6.19 jsme se svižně nalodili do pohodlného autobusu a vyrazili nočním přejezdem směr Calais.

Kolem půl osmé ráno jsme najeli na trajekt a přepluli přes Lamanche. Užili jsme si výhledy na slavné White Cliffs of Dover a hned za přístavem zdolali první pamětihodnost – Doverský hrad s jeho mnohasetletou historií. Po krátkém přejezdu do Hastings nás čekala procházka k dalšímu hradu a prvnímu setkání se slavnou bitvou u Hastings. Vstřebali jsme informace o Anglosasech a Normanech s vydali se do podzemí – jeskyní pašeráků, Smugglers Caves. Opravdu velmi interaktivní výstava v tajuplných podzemních zákoutích všechny probrala a na Hastingskou pláž, kde proběhlo nezbytné seznámení s mořem, racky a kamínky plnícími přání, a následný meeting point s rodinami, jsme dorazili poměrně svěží.
Následovala chvíle nervozity – jaká bude rodina?, domluvím se?, bude se líbit můj dáreček? – přišla milá uvítání, výborné večeře, rychlé sprchy a spánek.
V pondělí jsme se sešli ve škole a děti absolvovaly své první vyučovací hodiny zakončené výtečným obědem – curry – servírovaným ve všech možných variantách – maso, bezlepek,vegetariánská verze…
Po obědě nás čekal přejezd do rodiště 2. manželky Jindřicha VIII., Anny Boleyn. Prohlédli jsme si útulný hrádek a největší romantici ještě strávili v typickém anglickém počasí klidnou skoro hodinku v zámeckých zahradách.
V úterý probíhalo vyučování v ulicích Hastings a po obědě úchvatná prohlídka areálu Battle Abbey (druhé setkání s Normany a Anglosasy) za neméně úchvatného počasí.
Cestou zpět zastávka v historickém městečku Rye a při asi hodinovém čekání na vyřešení technické závady busu, konečně dlouho očekávaný nájezd na supermarket :)
Středa se nese ve znamení výletu do Londýnského City – procházka po nábřežích nás zavede i ke Globe – divadlu Williama Shakespeara – Tratě Modern, lodi piráta Francise Drakea Golden Hind, střet food courtu do Toweru.
(….to be continued :) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*