Chlupíkovo divadelní léto 2019


Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z akce
Dne 25. června byl slavnostně zakončen 12. ročník Chlupíkova divadelního léta.  Celkem bylo od 17. do 25.6.2019 odehráno 25 představení,  13 z nich připravili žáci z 2. stupně, 10 odehrály děti mladší. V jednom představení se představil žákovský parlament a jednou nám dokonce sbory Noctuella a Kulíšci zazpívaly operu.  Poslední představení  připravili pro děti členové učitelského sboru.

Během celého festivalu se zapojilo téměř 580 herců a hereček a sledovalo je 2500 diváků ze 33 tříd.  Žáčci první třídy připravili velkolepý muzikálek pro předškoláčky ze tří mateřských škol v okolí. Nezapomnělo se ani na rodiče, kteří měli možnost navštívit celkem 14 představení, ve kterých vystupovaly jejich děti. Novinkou tohoto ročníku byly také besedy, kterých se ujali profesionálové z řad herců, výtvarníků a režisérů.

Děti hrály, zároveň byly diváky, filmovaly a fotily, moderovaly, komentovaly a výtvarně zpracovaly festivalová trička. Na jednotlivá představení připravily plakáty. Nedílnou tradiční součástí festivalu je i to, že děti píší ocenění hercům, čili spolužákům.

Divadlo patřilo, patří a bude patřit k naší škole. Vychovává ke spolupráci, odpovědnosti, kulturnímu projevu a toleranci. Poděkování patří principálce festivalu pí učitelce Strculové – Procházkové, členům školního parlamentu a všem žákům a vyučujícím, kteří se do festivalového dění jakkoli zapojili. Těšte se na fotoreportáže a videa z jednotlivých představení a ať žije 13. ročník Chlupíkova divadelního léta v roce 2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*