Angličtina 5.A, 5.B, 5.C, 5.D – Kloudová

Celý týden budeme procvičovat pozdravy, instrukce a pokyny, čísla do 100, přidáme si spelování (hláskování) slov a množné číslo podstatných jmen – učebnice str. 4-11. Ve školním sešitě budou mít tento týden děti zapsaný stručný přehled tohoto učiva – je to učivo loňského roku, které si opakujeme.
Procvičovali jsme si také základní otázky: What´s your name? How old are you? How are you? Where are you from? What´s your favourite book, film, sport, pet….? Who´s your best friend? – příprava na projekt, který budou děti dělat na závěr úvodní lekce na konci září.
Děti zatím ještě nemají Activity Book (Pracovní sešit) k učebnici – pokud nepřijde během pondělí a úterý, všem rozdám okopírovaný soupis slovní zásoby – slova si zapíší do slovníčku – v pátek 20.9. přinesou slovníček ke kontrole zapsaných slovíček a napíšeme si testík. Jsou to všechno slovíčka, která jsme se učili loni a stále dokola je opakujeme.
V prvním týdnu v říjnu (termín s předstihem upřesním) si napíšeme opakovací test na Unit 1 Introduction. Přípravu budou mít děti ve velkém školním sešitě.
V pátek 20.9. dostanou děti první týdenní úkol – termín odevzdání je 27.9. – bude zaměřen na souhrnné opakování na test.
Děti budou také mít založené v Portfoliu Informace o výuce v 5. ročníku – prosím přečtěte si je společně s dětmi!
Krásný týden! MKloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*