AJ 3.A,B (Andrea Běhalová) – týden 14.-18.10.,2019

Dobrý den,

pokud nenastanou nějaké změny, tak v týdnu 14.-18.10. budeme pokračovat v následujícím:

  1. Dokončíme Unit 2 „School“ a připravujeme se na shrnující Test 2 z Unitu 2, který si napíšeme příští týden v pondělí 21.10.
  2. Procvičujeme si a opakujeme si učivo k Unitu 2 (např. školní potřeby, názvy barev, zdvořilá žádost a poděkování -Can I borrow your pencil, please?, …) ústně, písemně, hrou, písničkou a minitesty.
  3. Věnujeme se popisu školních potřeb a věcí jednoduchými větami. Např. „This is my pencil. It is blue. I like it.“ (česky: Toto je moje tužka. Je modrá. Líbí se mi.). Procvičujeme si otázky: „What colour is it? It is… (česky: Jaké barvy je to? To je…) a rozlišujeme „What is it?“ (česky: Co je to?) vs. „Who is it?“ (česky: Kdo je to?).
  4. Ústně zkoušíme: zpaměti odříkat říkanku (viz učebnice str.8, ten kdo ještě nebyl zkoušen), rozhovory v malých skupinkách (Can I borrow your pencil, please?, viz učebnice str.9) a rozhovory ve dvojicích (představování se, kladení otázek a rozloučení).
  5. V úterý 15.10. si zkontrolujeme domácí úkol v pracovním sešitě. Děti si domácí úkol zakroužkovaly v pracovním sešitě a také zapsaly do úkolníčku.

Užitečné odkazy k opakování Unitu 2 jsou zde: vocabulary (slovíčka), songs and chant (písničky a říkanka), story (příběh Oh, Jack).

Přeji všem hezký podzim,

Andrea Běhalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*