Týdenní plán 1.A,B,C,D AJ (Martínková) – týden 7.-11.10.

Milí rodiče,

hlásím se po dalším týdnu. Tento týden jsme si s dětmi zopakovali příběh „Who´s this?“ který jsme si dramatizovali a zpívali. Zároveň jsme procvičovali otázku „Who´s this?“ a různé odpovědi „It´s Otto! It´s me. It´s Mum.“ atd. Otázky a odpovědi jsme trénovali i na domečku, který děti měli za domácí úkol. Je pravda, že dvě třídy byly odměněny i razítkem, protože domácí úkol měli všechny děti ze třídy. Bohužel, ve 2 třídách byla asi jen půlka dětí, které úkol měly. Poprosila bych ty rodiče, kteří s dětmi úkol ještě nedělaly, aby tak učinili do příští hodiny. Příští hodinu budeme domeček taky využívat, protože se o něm naučíme novou písničku. 

V pracovním sešitě jsme pracovali na str. 6, kde si děti procvičili pravolevou orientaci, časovou posloupnost při vzniku obrázků. Zvládli to téměř všichni velice dobře.

Za domácí úkol děti mají str. 9 z pracovního sešitu, kam mají doplnit 6 různých nálepek. Ty najdou na konci pracovního sešitu (1. sloupeček Unit 1 – 6 nálepek).

Prosím Vás, rodiče, o dohlížení, že děti domácí úkoly udělají a taky že si pracovní sešity, příp. portfolia vezmou s sebou do třídy. Bohužel, pokud zjistíme na začátku hodiny, že něco z toho dítě nemá, nejde s tím nic dělat. Dítě se nemůže adekvátně zapojit do činností ve třídě a ve finále se necítí dobře – protože za prvé nemá úkol a za druhé má domácí úkol navíc.

S dětmi ve třídě si neustále opakujeme a připomínáme třídní pravidla, aby věděly kdy se mluví a kdy se poslouchá tak, aby atmosféra ve třídě byla příjemná pro všechny. Všechny děti jsou velmi zvídavé, takže je přirozené, že se zajímají o věci a to je v pořádku. Spíš je potřeba je podporovat v tom, aby braly ohled i na ostatní a učily se tak vzájemné spolupráci a respektu.

Na závěr jen připomínám, že všechny písničky, které se ve škole učíme, můžete dle libosti procvičovat i doma s dětmi na CD. Děti si to alespoň zopakují a zároveň budou rády, že Vám můžou ukázat, co už umí.

Moc Vám všem děkuji a přeji hezké podzimní dny, Nataša Martínková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*