Angličtina 4.D,4.E – Santana

Týdenní plán 14.10.-18.10.2019

Práce s časopisem RR:

Cambridge YLE Movers (str.26-31) – Test – 3 parts – 1) Listening 2) Reading and writing 3)Speaking.

Poslech, překlad, doplňování, tvoření otázek a odpovědí. Práce s obrázkem – popis. Procvičování:předložky místa, přídavná jména – i stupňování. Orientace v textu. Následná společná kontrola výsledků testu.

Rozšíření slovní zásoby – Kangaroos (časopis str.16,17,34) Práce s textem – poslech , nácvik správné výslovnosti, překlad. Poslechové cvičení – tvrzení –  True/False – v návaznosti na text. Aktivní použití nové slovní zásoby – zapojení do textu – „Kangaroo poem“ (časopis str.34)

Pokračování v Unit 2 – Prezentace projektů „My family“ – Tvoření otázek a odpovědí v návaznosti na projekty.

2 thoughts on “Angličtina 4.D,4.E – Santana

 1. Dobrý den.
  V časopisu RR, Cambridge YLE Movers, jsou některé věty v minulém čase. Není mi jasné, jestli při procvičování mám dětem minulý čas vysvětlovat, nebo to ignorovat? Předpokládám, že se ho ještě neučili. Taky nevím, jestli už dětem byl vysvětlován rozdíl mezi present simple a present continuous? Děkuji. Tomáš Haruštiak (4.E)

  • Dobrý večer pane Haruštiak,

   Jak jsem již dětem několikrát říkala, minulý čas se budou učit na druhém stupni. Je pravda že se v časopisu již min. čas v YLE Movers objevuje. Nicméně jsem dětem při zkušebním testu dané věty/slova přeložila. Rozhodně nemusíte doma trávit čas studováním gramatiky, která je teprve bude čekat.

   S pozdravem

   Veronika Santana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*