Týdenní plán 3. C,D AJ (Martínková) – týden 11.-.15.11.

Milí rodiče,

tento týden je tematický a je věnován tématu Svoboda (Liberty, Freedom).

Pojala jsem to tím způsobem, že kdežto v jiných vyučovacích hodinách se o angličtině a věcech s ní spojených nesmí ani mluvit (vzhledem k minulému režimu), my, v angličtině, máme tu výhodu, že mluvit o angličtině a anglicky můžeme, a dokonce otevřeně. Učebnu angličtiny máme stranou od všech ostatních, tak se tam můžeme cítit trochu víc „svobodně“:-))

Tím pádem jsem se tento týden rozhodla zaměřit na anglicky mluvící země a na dopisování s kamarády v anglickém jazyce (osobně si živě pamatuji dopisování si se sovětskými kamarády, tak proč ne s anglickým?!?).

Během první vyučovací hodiny AJ budeme s dětmi pracovat s frází „Where are you from?“ a odpovědí „I am from ………….. .“ V poslechu se dozvíme o různych dětech žijících v různých anglicky mluvících zemích. Povíme si něco o těch zemích, trochu o historii a důležitých faktech. Procvičíme na tom „Where is he/she from?“ a „He/She is from …….. .“

Během druhé vyučovací hodiny AJ si přečteme dopis Grega svému kamarádovi. Na základě toho se budeme snažit napsat dopis pro svého kamaráda, se kterým si budeme dopisovat.

SLOVNÍ ZÁSOBA: freedom, liberty, the UK, Great Britain, England, the USA, South Africa, Canada, India, Australia, výše uvedené otázky a odpovědi, Slovakia, Slovak, Russia, Russian, English.

Věřím, že si s dětmi týden užijeme a Vám všem přeji taky krásný a „svobodný“ týden. Nataša Martínková.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*