DPS Noctuella a Sovičky – Hlasy sametu

Dětské pěvecké sbory (DPS) Noctuella a Sovičky byly součástí projektu Hlasy sametu – Jsme České sbory, který chce  upozornit na společenský význam sborového zpěvu. Projektu se zúčastnilo tři tisíce sborových zpěváků, sdružených v téměř stovce pěveckých sborů z celé ČR a řada pěveckých osobností jako např. Vojtěch Dyk, Aneta Langerová, Adam Plachetka, Jana Kirschner, kteří všichni také v dětských sborech začínali. 

Vzkaz pro všechny zpěváky od Lukáše Prchala, vedoucího projektu: 

Jak jsem psal již předem, viditelnost vašeho konkrétního sboru v klipu může být nakonec spíše symbolická. Celkem jsme měli 93 zaslaných tracků. K tomu 7 sólistů a záběry ze studií ČT, kde jsme točili hudbu i obraz. Proto se některé sbory v klipu objevují v ráměčcích, společně s několika jinými sbory. Celkově bylo nutné udržet nějakou rozumnou kompozici výsledného obrazu i dramaturgii klipu. Přesto mohu říci, že jsou v obraze zastoupeny všechny zúčastněné sbory! :)
Jsem rád, že se vás našlo tolik a že můžeme ukázat, jak moc rozšířený sborový zpěv u nás je. Možná, že někteří zpěváci namítnou: „To jsme se s tím fakt nemuseli párat, takovýho času a pak jsme tam v ňákym rámečku asi na vteřinu…“. To ale není pravda. Právě to množství sborů a zpěváků, ta společně, byť v různých časech a na různých místech vynaložená energie je právě to, co je v klipu cítit. To mu dává smysl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*