Kavárna pro rodiče žáků 1. tříd

Další kavárna na téma výuka matematiky metodou profesora Hejného je připravena pro rodiče žáků 1. ročníku na úterý 31.3.2020 od 17:00 hodin. Přihlašovat se můžete pomocí online přihlášky, kterou vám zašlou třídní učitelé.
Přijďte besedovat s odborníkem – Dr. Slezákovou z PedF UK a učiteli 1.stupně z naší školy.
Hejného matematika nejsou jen čísla a mechanické početní operace. Je v ní velmi důležitá vzájemná komunikace mezi dětmi, spolupráce nebo aktivní naslouchání. Žáci se učí respektovat, že existuje více správných cest, které vedou k závěru. Učí se tolerovat nejednoznačné nebo řeší protichůdné interpretace. K tomu používají konkrétní matematická prostředí.

Jeden z principů Hejného matematiky říká: „Děti nečekají, až se výsledek objeví na tabuli. Pracují ve skupinkách, po dvojicích nebo i samostatně. Každý žák je tak schopen říci, jak k výsledku došel, a umí to vysvětlit i druhým. Výsledek se rodí na základě spolupráce. Učitel zde není konečnou autoritou, která jen řekne, kde je pravda – a otočí se další list učebnice. Žáci si budují vlastní plnohodnotný poznatek, o kterém neustále přemýšlí.”

Akce se koná v rámci realizace projektu: OPPPR_49_FZŠ prof. Otokara Chlupa, Reg. č. projektu: Z.07.4.68/0.0/18_066/0001407

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*