Týdenní plán 24. 2. – 1. 3.

Vážení rodiče, milé děti,

na volné dny nedostáváte žádné úkoly. Ale neusínejte na vavřínech… Po návratu do školy očekávám rychlé tempo :-). Čeká nás práce na prezentaci v PowerPointu, na ICT budeme zakládat studentské účty v Officech 365, které budou dětem sloužit pouze ke školní práci a komunikaci mezi sebou.

Ve středu 26. 2. společně prožijeme projekt Advokáti do škol, kdy se pokusíme zorientovat se v této oblasti.

V pátek 28. 2. proběhne třídní kolo Butovického zvonečku, kdy každý žák bude mít připravenou libovolnou píseň. Děti se mohou doprovázet na hudební nástroj, zpívat sólovým zpěvem i ve dvojici.

Paní učitelka Kloudová je dlouhodobě nepřítomna. Angličtina bude zajištěna spojením s druhou skupinkou po dobu její nepřítomnosti.

A co nás čeká v jednotlivých předmětech?

ČJ

  • testování rod, číslo, pád, vzor a jejich použití
  • nové učivo – přídavná jména – třídění (tvrdá, měkká, přivlastňovací) a jejich skloňování

M

  • testování znalosti – vzorce pro obsah, obvod, povrch a objem a převody jednotek a jiná známá prostředí (str. 39 – 40 v PS)
  • rovnice

ČJS

  • historie – opakování – česká knížata

Co jsme stihli v tomto týdnu: ČJ – vyvození učiva přídavná jména tvrdá, měkká a přivlastňovací, podstatná jména látková, hromadná, pomnožná, PS do 42/4a, M: povrcha a objem krychle a kvádru, jednotky čtvereční a krachlové, PS do 30/3 + 32/10, 11 + 40/7, 8, 9, ČJS: uzavření vesmíru, historie – pravěk – vznik Země – člověk v době bronzové, staré pověsti české

 

Přeji všem krásné prázdniny!!!

Pavla

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*