Informace – koronavirus

Odpovědi na dotazy rodičů a dětí:
1. Kde najdu informace o koronaviru? Informace s prokliky na všechny relevantní zdroje najdete např. na webu MŠMT. 
Podle ČTK hygienici přistoupili ke zřízení speciálních informačně – poradenských linek kvůli vysokému zájmu obyvatel hlavního města o téma. Linky 773 782 856 a 773 782 850 zřídila pražská hygienická stanice zejména pro Pražany, kteří se vracejí z Itálie, a v provozu budou do odvolání denně od 09:00 do 20:00.
Aktuální informace o opatřeních ministerstva zdravotnictví pro osoby vracející se z Itálie najdete tady
2. Jaká opatření přijala škola? Škola ještě zvýšila standard úklidu, nakoupila desinfekci a v dispenzorech jsou antibakteriální mýdla, na umyvadlech u jídelny je k dispozici desinfekci na ruce.
3.Jak to bude s výjezdy do zahraničí? V nejbližší době neplánujeme žádný výjezd do zahraničí, výjezdy naplánované na květen a červen budeme řešit podle vývoje situace.
4. Co dělají učitelé proti šíření viru? Postupují stejně jako vždy –  vedou děti k dodržování hygienických zásad – zejména mytí rukou, smrkání a kašlání do papírových kapesníků, nejíst a nepít od kamarádů…Při potížích dítěte ve škole (horečka, velký kašel,či silná rýma), které by mohly být infekční, postupují stejně jako u kterékoli jiné infekční choroby – učitelé dítě citlivě izolují a informují rodiče, aby si dítě mohli vyzvednout. Při odjezdu na hory, Švp apod. – učitelé postupují v souladu s předpisy – kontrolují, že rodiče podepsali prohlášení o bezinfekčnosti. Učitelé nemohou nést zodpovědnost za posouzení, zda dítě přišlo či nepřišlo do styku s infekční chorobou, posouzení je čistě na straně rodičů.
5. Co mohou udělat rodiče? Postupovat dle předpisů, jako u jiných chorob – pokud může jejich dítě ohrozit jiné děti infekcí, neposílají je do školy, na Švp… Při odjezdech na Švp budou rodiče vyplňovat podrobnější Prohlášení o bezinfekčnosti zaměřené kromě obecného prohlášení i na specifika současné situace.
Vybaví dítě papírovými kapesníky, doma je znovu poučí o dodržování osobní hygieny.

6 thoughts on “Informace – koronavirus

 1. Dobrý den,

  Děkuji za informaci ohledně opatření, která škola přijala.
  Nevím, co si mám představit pod pojmem „zvýšený standard úklidu“, když mě dcera již několikrát upozornila, že na dívčích záchodech v přízemí, naproti třídě 3.B není v zásobníku mýdlo žádné…Dnes na to upozornila i třídní učitelku.
  Toto považuji za zásadní nedostatek při běžném provozu, natož nyní, kdy by měly být, dle mého názoru, na toaletách všude antibakteriální mýdla…
  Pokud zásobník nefunguje, mělo by být mýdlo k dispozici na umyvadle v jiném zásobníku. Prosím o kontrolu a popř. nápravu.

  Děkuji.

  • Antibakteriální desinfekční mýdlo v dispenzorech na WC by být mělo a nemám žádné přímé zprávy od dětí či zaměstnanců, že by tomu tak plošně nebo opakovaně nebylo. Samozřejmě se může stát, že během dne dojde, nicméně denní úklidová služba má v náplni práce je doplňovat. Zase nemám zprávy o tom, že by se tak nedělo. Jedinou závadu jsme měli v pátek, kdy se rozbil jeden z dispenzorů a mýdlo průběžně vytékalo. Nicméně dispenzor jsme ještě týž den vyměnili. Mýdlo je i ve třídách a pokud dojde, je na straně učitelů, aby si řekli o doplnění, což většina z nich skutečně dělá. Samozřejmě doplňujeme i na upozornění samotných žáků. Ve třídách, kde není umyvadlo, jsou desinfekční gely, tam se dočasně může stát, že dojde, protože minulý týden nebylo možné tyto gely nikde zajistit, tento týden jsme se opět pokusili je objednat, doufáme, že dorazí. Nicméně učitelé samozřejmě vedou děti hlavně k tomu, aby využívaly WC na chodbách, kde je umyvadel i mýdla dostatek. desinfekční gel je i na umyvadle u jídelny.

   Bohužel není v mých silách obcházet průběžně školu a zjišťovat, zda někde mýdlo nedošlo, pokud se tak stane, je potřeba, aby to děti řekly učitelům, kteří si doplnění vyžádají na recepci školy u denní služby. Příště tedy poproste dceru, aby neinformovala doma Vás, ale učitele ve škole.

   • Dobrý den,
    Děkuji za Vaší reakci. Samozřejmě, že neočekávám, že budete osobně obíhat sociální zařízení, toto by měly mít v kompetenci a pod kontrolou zaměstnanců úklidu. Dcera upozornila paní učitelku, jak jsem již uvedla v mé původní reakci. Jednalo se o sociální zařízení s umyvadly na chodbě a mýdlo bylo doplněno az po urgenci pani asistentky. Děkuji za přijatá opatření a přeji všem pevné zdraví.

 2. Dobry večer,
  Na zítřek má 1.A naplánovány vylet do Galerie hl.m Praha a tak nějak jsem očekávala, ze se vzhledem k situaci podobne školní akce budou rušit.
  Nejsem zastánce paniky ani vykupovani potravin, i přes to mi však nepřijde nerozumne brat děti do centra a navíc muzea, kde se pohybuje spousta lidi a zejména turistu.
  Navíc pojedou děti metrem, budou si špinavé ruce cpát do uši, oči i úst …známe to :).
  Své dítě bych samozřejmě nechala doma, šla by však další den do školy…takže to postrádá smysl.
  Da se ještě zítřejší akce zrušit! Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*