Týdenní plán 9. 3. – 15. 3.

Vážení rodiče, milé děti,

v tomto týdnu nás opět čekají příjemné změny a překvapení. V pondělí půjdeme společně do Jeremi na lekci badmintonu, kde na nás bude čekat i pan trenér.

Ve středu pojedeme na Bílou horu, podíváme se na mohylu a budeme si přímo na místě vyprávět o bitvě na tomto místě, o důsledcích povstání českých pánů a o třicetileté válce. Podíváme se na letohrádek Hvězda a ukážeme si prvky renesančního slohu. Porovnáme život jednotlivých společenských vrstev v této době.  S sebou požádám jen batůžek se svačinou, Lítačku, oblečení vhodné na ven s ohledem na počasí, desky s klipsem, pero a tužku. V případě špatného počasí bude výlet odložen. Celý den věnujeme ČJS, jedna či dvě z pátečních hodin bude tudíž nahrazena M či Č dle čtvrteční dohody.

A co nás čeká v jednotlivých předmětech?

ČJ

  • Koncovky přídavných jmen – testování dle vzoru mladý a jarní
  • Přivlastňovací přídavná jména – vzor matčin a otcův
  •  Stupňování přídavných jmen

M

  •  Biland a ciferník (dvojková a dvanáctková soustava)
  • Gradované opakování
  • Vénnovy diagramy

ČJS

  • Bitva na Bílé hoře – třicetiletá válka (viz výše)

Nikdo není nemocen, čili neuvádím stránky, kam jsme doputovali…

Zprávy od vedení školy:

Vážení rodiče,
z iniciativy Rady rodičů se vytvořila akční skupina rodičů a pedagogů pro změnu školní zahrady. Schůzka se koná ve středu 11.3.2020 v 17:00 hodin ve škole. Pokud by měl kdokoli rodičů zájem se do práce skupiny zapojit, je vítán. Prosím ozvěte se paní Martínkové nebo přijďte na 1. schůzku.
Na otázky rodičů i dětí ohledně koronaviru najdete odpovědi na našem školním webu – https://www.fzs-chlupa.cz/blog/2020/03/01/informace-koronavirus
Krásný a ničím nerušený víkend přeje
Pavla P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*