Distanční výuka od 23.3.2020 – 3. týden

Vážení rodiče,
začíná nám již 3. týden výuky na dálku. Po celý minulý týden jsme s kolegy intenzivně pracovali na tom, abychom situaci zvládli co nejlépe a poskytli našim žákům možnost vzdělávání a rodinám podporu. Máme za sebou několik on-linových porad  a někteří učitelé již tyto zkušenosti využili jak pro individuální konzultace s žáky a rodinami, tak i pro online hodiny s celými skupinami dětí. Přehled poskytovaných online hodin budou mít děti vždy v týdenním plánu, který jim shrnuje všechny aktivity v daném týdnu.

Děkujeme všem rodinám za zprávy o tom, jak situaci i výuku zvládají, jsme opravdu vděční jak za Vaše kladná a povzbudivá slova, tak i za připomínky, které nám pomáhají způsob výuky přizpůsobit potřebám všech dětí a rodin. Pokud jste se, zejména na 2. stupni, ještě svému třídnímu učiteli neozvali se zprávou, zda mají doma děti přístup k internetu a techniku k jeho využití, moc prosíme, zda byste to co nejdříve udělali.

Ke komunikaci na 2. stupni prosím využijte primárně sekci Komens v elektronické žákovské knížce (EŽK). Prosíme, zda byste KOMENS, pokud je to technicky možné, sledovali. Pro ty, kteří EŽK dosud nevyužívali, nebo ji využívali jen občas, přikládám návod na obsluhu funkcí Návod EŽK – stručný, které teď děti, ale i rodiče, nejvíce potřebují.

Zároveň přikládám rady: Organizace učení aneb učení se doma, které pomohou dětem efektivně využít čas doma k dalšímu vzdělávání. Pokud byste měli jakékoli problémy s adaptací na nový systém výuky, připomínám, že se můžete obrátit jak na vyučující, tak na školní psychology: jarmila.foltynova@fzs-chlupa.cz a martina.hanusova@fzs-chlupa.cz. ¨

Vypadá to, že na dálku budeme učit déle, než to ze začátku vypadalo, ale věřím, že nakonec najdeme přístup, který bude vyhovovat všem. V 6. třídách jsme již úspěšně přešli na využívání platformy Office 365, která má širší možnosti online výuky oproti Bakalářům. Vyučující se intenzivně připravují na přechod k Office 365 v 7.- 9. třídách v nejbližších týdnech. Půjde ale jen o platformy pro výuku (mezi žáky a učiteli). Pro komunikaci s rodiči budeme nadále využívat EŽK.

Přeji Vám i Vašim dětem hodně pohody a zdraví v této neklidné době.

PaedDr. Zuzana Majstrová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*