Výuka od 25.5. 2020

Vážení rodiče,
děkujeme moc za veškerou spolupráci od uzavření škol až do teď. Vážíme si jí, víme, že pro mnohé z Vás šlo opravdu o těžké období a zvládli jste to s pomocí učitelů svých dětí na jedničku.

Od 25.5. 2020 se situace pro žáky 1.-5. tříd částečně změní. Některé děti začnou chodit do školy, jiné ještě dál zůstanou doma jako domškoláci. Naším cílem bylo připravit další období tak, aby nezáleželo na tom, odkud děti pracují, aby měly stejné možnosti a stejné příležitosti. V každém ročníku jsme proto vypracovali jednotný obsah výuky a její zajištění podle počtu dětí v obou skupinách.

S každou třídou budou pracovat 2-3 pedagogičtí pracovníci. Jeden bude k dispozici ve škole a zajistí pro děti vše organizačně i pomoc z hlediska výuky. Ve školních skupinách, kde bude potřeba asistentské pomoci, bude dětem k dispozici asistent. Další pedagogický pracovník se bude věnovat dětem distančně. Myslím, že se nemusíte bát, že by některá z obou skupin byla upozaděna. Z toho ale plyne, že se organizace výuky oproti předešlému období někde více, někde méně změní. Se všemi podrobnostmi týkající se pouze Vaší třídy, Vás samozřejmě seznámí třídní učitelé.

I výuka angličtiny bude organizována jinak, než dosud. Vzhledem k počtu pedagogických pracovníků, kterým je dovoleno se střídat ve třídách, není možné, aby učitelé obcházeli jednotlivé třídy a vyučovali prezenčně, navíc by přišli zkrátka domškoláci. Proto paní učitelky zadají jednotnou práci na každý týden pro všechny skupiny v daném ročníku, připraví prezentaci/video, ve kterém práci vysvětlí a na konci poskytnou i správné řešení. Úkolem bude práci vypracovat. Děti ve škole na to dostanou prostor ve třídě včetně poslechu či zhlédnutí např. videí či písniček. Domškoláčci budou moci stejné úkoly vypracovat a zkontrolovat si doma. Vzhledem k tomu, že výuka je dobrovolná a každý má jiné podmínky, nebude ani nadále nesplnění postihováno. Zvláště, pokud se děti samy, popřípadě prostřednictvím rodičů učiteli Aj /třídnímu učiteli ozvou s tím, že práci vypracovat nemohou. Každá z vyučujících Aj také může dětem nabídnout odpolední setkání nad úkoly. Jejich nabídka i využití bude ale nadále zcela dobrovolná.

Konkrétní organizační informace pro rodiče dětí, které nastupují do školy, dostanou rodiče nejpozději ve čtvrtek prostřednictvím Komens a mailů od třídních učitelů. Budou obsahovat upřesnění, kdy a v kolik hodin bude výuka pro jednotlivé skupiny začínat, kterým vchodem budou skupiny vcházet, kdy budou končit, co si mají přinést….

Vzhledem k počtu přihlášených dětí se bude vařit jedno teplé jídlo denně. Pokud jste v dotazníku projevili předběžný zájem o obědy, potvrďte jej prosím do čtvrtka třídním učitelům. Obědy Vám potom hromadně přihlásíme.

Věřím, že vše zvládneme společně stejně dobře, jako v předchozím období.
Přeji Vám hlavně zdraví a co nejvíce klidu v této neklidné době.

PaedDr. Zuzana Majstrová, ředitelka školy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*