Trenéři ve škole

Naše škola se spolu s dalšími školami na Praze 13 zapojila díky finanční a organizační podpoře MČ Praha 13 do projektu Trenéři ve škole https://www.treneriveskole.cz . Program spočívá v tom, že od října povedou v 1. třídách jednu hodinu týdně (na naší škole v úterý)  s paní učitelkami tělesnou výchovu trenéři nejrůznějších sportů. Cílem je  vytvářet u dětí pozitivní vztah k pohybu a tím i zlepšit vzdělanosti společně s mentálním a fyzickým zdravím.

Jak vidí své cíle trenéři: „Jedním ze základních principů programu je zákaz náborů. Netlačíme děti do konkrétního sportu, ale chceme, aby si později samy vybraly. V hodinách tělesné výchovy je naším cílem rozpohybovat všechny děti, ne jen ty nadané. Klademe důraz spolupráci s učitelkami a zapojujeme je co nejvíc do samotných cvičení a her. K tomu slouží i pravidelné interní vzdělávání, které je klíčem k udržení kvality a náboje v práci s dětmi.“

Pevně věříme, že bude možné program letos i přes problémy s epidemiologickou situací realizovat. Včas se ale dozvíte podrobnosti a případné změny.

 

komentář u “Trenéři ve škole

  1. Toto mi přijde jako opravdu skvělý nápad. Jen je trochu škoda, že se to týká jen prvních tříd, i když je program určen pro první stupeň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*