Ředitelské volno pátek 25.9.2020

Vážení rodiče,
vzhledem k doporučení ministra zdravotnictví Prymuly, aby bylo na pátek 25. září vyhlášeno ředitelské volno, aby vznikl čtyřdenní víkend a vytvořil se čas na útlum epidemie a vzhledem k tomu, že zřizovatel školy MČ Praha 13 nemá proti tomu žádné námitky, vyhlašuji na pátek 25.9.2020 ředitelské volno.
Žáci se znovu do školy dostaví v úterý 29.9. 2020 (v pondělí 28.9.2020 je státní svátek).
Dětem, které chodí na oběd, budou obědy odhlášeny.
PaedDr. Z.Majstrová, ředitelka školy

11 thoughts on “Ředitelské volno pátek 25.9.2020

 1. Dobrý den,paní ředitelko,
  je mi naprosto jasné,že nejste v lehké situaci,nicméně si myslím,že teď je škoda každého dne,kdy se děti neučí.Nevíme,jak to bude s otevřením škol vypadat dál a proto vyhlašovat ředitelské volno,když to není nezbytně nutné mi přijde nerozumné.Nemyslím si,že jeden den spasí epidemiologickou situaci.Nehledě na to,že spoustě rodičů to zkomplikovalo situaci a musí shánět hlídání,nebo si brát dovolenou,což si myslím,že tolik dovolené,aby to pokrylo prázdniny a všechny volna,co se vyhlašují,nikdo z nás nemá.
  Přeji hezký den a všem hodně trpělivosti,abychom tuhle nelehkou a už otravnou dobu zvládli.

 2. Dobrý den,
  Je mi z Vašeho přístupu smutno.
  Je mi líto našich dětí, které Váš přístup negativně ovlivňuje.
  Je mi nelehko, když vidím, že si ředitelka školy svůj příspěvek po sobě ani pořádně nepřečte.
  Hezký „prodloužený víkend“.

  • Omlouvám se za chybu v textu a děkuji za upozornění.
   Jsou rodiče, kteří se bojí děti do školy posílat a děti chybí, jsou rodiče, kteří odmítají roušky. Všem bohužel vyhovět nelze a vzhledem k tomu, že nesu za školu zodpovědnost, ale nejsem epidemiolog, nezbývá mi, než se spolehnout na doporučení odborníků.

 3. Dobrý den,
  nezdá se vám, že už toho děti zameškaly hodně? Že by spíš tryskem měly dohánět neprobranou látku? Jednodenní ŘV nic neřeší, ve školách žádná pandemie není. Smyslem školy by mělo být především učit a dětem něco předat a ne mít hlavní priority v prodloužených víkendech, dlouhých prázdninách a přenášení vašich kompetencí neustále na rodiče, kteří pracují a volno mít nemohou.
  Třeba za ten pátek bude škola proplácet hlídání malých dětí, takhle na poslední chvíli?????
  Další smutný a plně znechucený rodič z vašeho přístupu.

  • Jsem ráda, že ve škole zatím pandemie není a velmi doufám a všem přeji, aby ani nebyla.

 4. Dobrý den paní ředitelko,
  proč mám věčně pocit, že využijete každé i nesmyslné možnosti vyhlasit Ředitelské volno a chvíli nevyčkat. Nelíbí se mi to. Učitelé si opět užijí volna a rodiče se mohou zbláznit.
  Myslíte si, že všechny děti budou doma v izolaci nebo trajdat po nakupních centrech? Fandím učitelům a jsem pro zvýšení jejich platů, ale jako dańový poplatník očekávám i minimální výkon. Prymulovi zdar.
  Smutný rodič z Vašeho přístupu.

  • Nevím, z čeho soudíte, že využívám všech možností vyhlášení ředitelského volna. Jistě jste si všiml/všimla, že ředitelské volno na Praze 13 se vyhlašuje ve všech školách stejně. Samozřejmě bychom nejraději, aby se učilo zcela normálně, to bohužel v současné době nejde tak úplně ani ve dnech, kdy ve škole jsme. Pevně doufám, že se situaci podaří stabilizovat a nedojde k dalšímu zavírání škol. Jelikož nejsem epidemiolog či lékař, řídím se doporučením odborníků, v tomto případě doporučením ministra zdravotnictví. Každopádně velmi doporučuji, aby „děti po nákupních centrech netrajdaly“. Pevně věřím, že ostatní rodiče oceňují práci učitelů více a že rozumí tomu, že situaci, ve které poslední měsíce žijeme, nikdo z učitelů nezavinil.
   Co se čekání týče, jistě chápete, že vyhlásit volno ze dne na den opravdu nejde. Přeji Vám i Vašim dětem hlavně zdraví.

  • Vzdelavani je dnes celozivotni a ma mnoho podob. Nejenom tu prezencni. Na kazdou situaci se da nahlizet ruzne. I dnesni situace se da vnimat i pozitivne.

   Cesko se zrychlene vice digitalizuje. Deti se rychleji nauci pracovat s IT, vzdelavat samostatne, distancne. Rodice si vice uvedomi vyznam ucitelu a obtiznost jejich kazdodenni prace. Ucitele se musi vice pripravovat a prodat svoje dovednosti, protoze jejich prace je vsem vice na ocich. Reditele skol jsou vystaveni velkym organizacnim vyzvam celou situaci zvladnout s noblesou.

   Zvladneme to i my rodice?! Verim, ze ano a nebudeme muset byt z toho smutni. Covid-19 si nikdo z nas neobjednal….

   Drzim vsem palce a prosim timto vedeni skoly o intenzivnejsi komunikaci k priprave distancni vyuky. Dle meho nazoru je jenom otazkou par dnu a bude opet realitou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*