Komunikace, distanční výuka

Vážení rodiče,
ráda bych Vás ještě znovu upozornila, že škola používá pro komunikaci s rodiči Elektronickou žákovskou knížku (EŽK) v systému Bakaláři.
K výuce (distanční i běžné) používáme Office 365, Teams. Informace jste dostali před nedávnem v EŽK – zprávy KOMENS. Raději přidávám tyto informace znovu:

Využití Bakalářů a Teams na FZŠ prof. O.Chlupa ve škol. roce 2020/21
Systém Bakaláři a EŽK
https://fzschlupa.bakalari.cz/ nebo přímý proklik na webu školy nebo telefonní aplikace Bakaláři OnLine (pro Android i pro iOS, pozor, je třeba si stáhnout novou verzi )
Do EŽK mají přístupové údaje zák. zástupci všech žáků školy a žákovské přístupy děti od 4. třídy. Rodičovská hesla lze obnovit na webu (https://fzschlupa.bakalari.cz/next/serpwd.aspx), žákovská hesla může resetovat třídní učitel. Prosíme, zkuste nejprve tento postup a teprve poté se v případě problémů obraťte na p. Helikara, správce ICT.

Zprávy pro zák. zástupce od vedení školy jsou zasílány do EŽK v systému KOMENS.
Je preferováno, aby veškerá komunikace mezi zák. zástupci a vyučujícími týkající se výuky přešla do EŽK – systému KOMENS a omezilo se tak zasílání mailů mezi vyučujícími a rodiči.
V Bakalářích jsme zprovoznili i funkci online konferencí mezi vyučujícími a rodiči přes Teams, ale pouze při přihlášení do Bakalářů. Viz samostatný návod Jak se přihlásit na online schůzku pro rodiče.
V Bakalářích je i funkce Anket, které mohou vyučující využít při zjišťování např. názorů rodičů apod.

Office 365, Teams
Od tohoto školního roku bude škola používat ve všech ročnících Office 365/Teams k
– ukládání všech podkladů k výuce (texty, prac. listy, kvízy…)
– distanční výuce, pokud nastane, včetně online hodin/případně schůzek
– zadávání případných elektronických dom. úkolů

Všechny děti od 4. třídy mají žákovský přístup do Office 365, pro nejmladší děti v 1.-3. třídách poskytujeme rodičovský účet, pokud ho ještě nemají, dostanou ho v nejbližších dnech (žákovský účet mohou využívat i rodiče, pokud chtějí mít přehled o práci dítěte, nebo mu s ní např. u dětí ve 4.-5.třídách pomoci).
Mailová komunikace v OFFICE 365 je určena pouze pro případnou komunikaci mezi žáky a vyučujícími (rodiče komunikují s učiteli v systému KOMENS v Bakalářích).

Zuzana Majstrová, ředitelka školy

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*