Soutěž Vícejazyčnost je bohatství

Fotogalerie
V listopadu tohoto roku se žáci naší školy stejně jako v loni zúčastnili jazykově-literární soutěže Vícejazyčnost je bohatství pořádané Spolkem Zaedno při Evropském domě. Soutěž každoročně vyhlašuje časopis Kamarádi a letošním hlavním tématem byly Pohádky v cizích jazycích. Spolek Zaedno letos vyhlásil také novou kategorii Překlad do češtiny. Úkolem bylo přeložit krátké dílo lidové slovesnosti. Za druhý stupeň naši školu reprezentovala Alaa Wehbe s překladem písně z arabštiny. Získala diplom s oceněním Překladatel roku. Za první stupeň nás v kategorii Jednotlivci 9-12 let reprezentovala Eliška Fialová s ilustrací k přečtené knize v angličtině o Praze a průvodní dopisem k obrázku napsaným v angličtině. Získala ocenění Výtvarník roku. V kategorii Kolektivní práce nás reprezentovaly děti ze třídy 5.B ilustracemi na základě poslechu bajky v ukrajinštině. Inspirací k ilustracím jim byly také naivní obrazy ukrajinské malířky Mariji Prymačenko. Všem žákům děkujeme a blahopřejeme.
Dagmar Ava Pitelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*