Světlení aneb pocta sv. Lucii 2020

Fotografie ze Světlení
„Rozsviťme lucerny svých domovů!“
Na naší škole je již téměř po desetiletí tradicí připomínat si v době před Vánoci svátek svaté Lucie. Tento rok ale s našimi tradicemi a rituály trochu zatočil, a tak se letošní Světlení odehrávalo v online prostředí únikové hry. Nechali jsme se inspirovat rozzářeným sídlištěm v setmělém odpoledni, kdy trávíme většinou čas doma a na počtu rozsvícených oken je to znát. Děti tvořily ve svých domácnostech světelná zátiší a svá díla pak zasadily do oken společného obrazu. Přesto, že tvorba letos probíhala online, byla velmi zdařilá.
Rádi bychom, aby čas v našich domovech žil radostí a nadějí, že vše temné a těžké se v dobré obrátí a že naše domovy mohou být takovými lucernami ve tmě!
Třída, která nejpřesněji odhadla počet oken naší školy, je 5.E a získala tak letošní cenu Světlení – věnec sv. Lucie.
Lucie Kráčmarová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*