Rozhovor s kapkou vody

Zajímá vás, o čem by mohl být rozhovor s kapkou vody? Tak si přečtěte nebo poslechněte rozhovory reportérů z 6.C. Někteří se ptali kapky ve dvojicích, někteří pracovali sami. Dvě skupiny rozhovor nahrály jako audio, zbytek ho odevzdal v písemné podobě. Všechny rozhovory ale byly velmi kreativní s odbornými znalostmi ze zeměpisu.Rozhovor s kapkou vody byl společný projekt z českého jazyka a zeměpisu v 6.C, protože žáci kromě otázek pro kapku vody formulovali i odpovědi z pohledu kapky vody. K tomu museli využít znalosti nabyté v zeměpise o koloběhu vody. Zároveň použili i svoji fantazii a kreativitu, protože se kapky vody ptali např. na to, jaké to je, když dopadne na zem z oblohy, ve které řece teče nejraději či jestli je raději sladká, nebo slaná.
Rozhovory byly následně uloženy na nástěnku Padletu, aby si je žáci mohli v dalším týdnu číst a komentovat. Psali např.:
Ahoj, líbilo se mi, že všechny tvoje otázky byly otevřené. Doporučil bych ti, aby odpovědi byly více rozvedené.
Ahoj, tvůj rozhovor s kapkou vody se mi moc líbí, protože jsi tam dala spoustu informací ze zeměpisu, které mě ani nenapadly. Doporučila bych ti si zkontrolovat ty otázky, jestli tam máš všechny otevřené, jinak se mi ta práce moc líbí.
Ahoj, líbí se mi, že máš velmi originální otázky, které ostatní nemají. Máš tam spoustu informací a některé jsem sama neznala. V práci máš uvozovky, takže za mě super :)
Jeden rozhovor si můžete poslechnout zde. Další rozhovor si přečtěte zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*