Další informace k nástupu 12.4.2021

Vážení zákonní zástupci.
Ráda bych Vás seznámila s dalšími informacemi ohledně nástupu dětí do školy od pondělí 12.4.2021.

Kdy a kudy?
Vzhledem k tomu, že stále ještě není dokončena rekonstrukce chodníku před školou, budeme využívat pouze hlavní vchod – HV a postranní vchod vpravo (volební) – PV. Podle situace pak vchody postupně upravíme, děkujeme za pochopení.
V pondělí, kdy se bude poprvé testovat, si děti vyzvednou paní učitelky před školou. V dalších dnech už předpokládáme, že děti půjdou do školy samy. Prosíme, snažte se co nejvíc dodržet určené časy:

1.B 7:40 HV
1.D 7:40 PV
2.A 7:40 HV
2.B 7:40 PV
2.C 7:40 PV
3.C 7:50 HV
3.D 7:50 HV
4.D 7:50 HV
5.D 7:50 HV
5.E 7:50 HV
Skupina dětí IZS 8:00 HV
Testování s rodiči 7:30 Vchod jídelna z parkoviště

Testování s pomocí rodičů
Připomínám, že pokud máte zájem pomoci dětem při testování, prosíme, abyste se zaregistrovali pomocí registračního dotazníku, který najdete ve zprávě KOMENS v EŽK nebo na celoškolní nástěnce v KOMENS. Máte-li další dotazy, neváhejte se na mne obrátit. Děti, které rodiče přihlásili k testování s jejich dopomocí, se dostaví ke vchodu do jídelny z parkoviště školy, prosíme ale, abyste na parkoviště nezajížděli auty a neparkovali tak, že byste blokovali vjezd na parkoviště.

Skupina pro děti zaměstnanců IZS
Znovu ještě upozorňuji, že děti rodičů zaměstnanců IZS a dalších určených profesí mohou do školy chodit nepřetržitě (bez rotačního systému). Jak bude o ně postaráno a jak se přihlásit, najdete ve zprávě KOMENS v EŽK, popřípadě ZDE.

Jak dítě na testování připravit
Prosíme, abyste dítě doma seznámili s průběhem testování a možnými variantami po načtení výsledku testu. Škola bude postupovat co nejcitlivěji, nicméně je dobré, abyste doma předem tomuto tématu věnovali pozornost. Viz letáček 0_testovani diagram ¨

Zejména u menších dětí doporučujeme, pokud máte možnost, abyste zůstali blízko školy prvních asi 30 minut po nástupu dětí do školy, abyste si v případě pozitivního testu hned dítě mohli odvést. Je také možné poslat pí učitelce po dítěti lístek se souhlasem, že dítě v případě pozitivního testu může odejít domů samo.

Další informace o testování a nejčastější dotazy najdete ZDE.

Cizojazyčné varianty informací o testování (More info in different foreign languages)
https://cizinci.npi.cz/preklady-v-priprave-informace-o-provozu-skol-od-12-4-2021-a-info-letak-pro-rodice-k-testovani

Zakrytí dýchacích cest – k Vašim dotazům ohledně roušek
Mimořádné opatření k tomu říká: zakazuje se pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska (tzv.chirurgická) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+A. Platí uvnitř i venku.

Obědy
Zatím bude jídelna nadále vařit jen jedno jídlo. 
Všechny děti, které budou v daném týdnu ve škole prezenčně, mají přihlášené obědy. Nemáte-li o oběd zájem, prosíme, odhlaste si ho běžným způsobem.
Výdej:
11:00 -11:30 hod výdej pro cizí strávníky
11:40 – 13:30 hod – Výdej pro děti prezenčně ve škole (kdy jde třída Vašeho dítěte na oběd Vám sdělí třídní paní učitelky)
13:30 – 14:00 hod – Výdej pro děti na distanční výuce

Zuzana Majstrová, ředitelka školy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*