Pohybové výzvy ve 2. pololetí dist. výuky

Hned od začátku druhého pololetí jsme se seznámili s novou pohybovou aplikací STRAVA, kde jsme si v každém ročníku vytvořili vlastní „Chlupíkův klub“ a začali společně sdílet své aktivity, podporovat se, fandit si a navzájem sledovat svůj posun.
V rámci měsíční výzvy jsme vždy mohli sledovat aktivitu každého z nás, a dokonce někteří ke své aktivitě přidali i velmi pěkné fotografie, dokládající, jak si danou aktivitu užili, případně nás obohatili velmi profesionální fotografií naší krásné přírody ☺. Vždy po týdnu nám aplikace rovněž ukázala naše týdenní statistiky, tj. kolik km jsme dohromady uběhli, ujeli či ušli, jaké převýšení jsme museli při našem snažení překonat a kolik času celkově jsme byli pohybově aktivní. V některých týdnech jsme atakovali v rámci ročníku okolo 100 km, někdy dokonce až 300 km, což jsou určitě moc pěkná čísla!
V dalších výzvách jsme v nás probudili i naše umělecké cítění, jelikož jsme si zkusili v době koronavirové velmi populární aktivitu a to GPS art. GPS art, která namotivovala i ty, které již nudilo samotné běhání, ježdění či procházka, jelikož mohli ze svého pohybu pomoci GPS v mapě vytvořit svůj vlastní obrázek. Právě proto se další výzvou stala ta, kdy jsme se pokusili svým pohybem vytvořit logo naší školy, i když to nebylo vůbec jednoduché, podařilo se nám to hned několikrát velmi pěkně.
V době tvrdého lockdownu jsme do našich aktivit zařadili i možnost, odprezentovat svůj oblíbený sport/disciplínu/pohybovou aktivitu (například pomocí Powerpointové prezentace). I to se řadě žáků moc povedlo a své prezentace velmi pěkně propracovali do nejmenších detailů (včetně vlastních videí).
Stále také platilo, že si každý žák psal svůj vlastní pohybový deník, ve kterém si zaznamenával, jak moc aktivně tuto nevšední dobu prožil. V závěru distanční a rotační výuky jsme se také zapojili do virtuálního ČEPS cupu, který pořádal český florbalový svaz a prověřil, jak naše florbalové, tak všesportovní znalosti.

Výsledky soutěže o nejaktivnějšího sportovce budou vyhlášeny v pondělí 7.6.2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*