Světlení

Fotogalerie
I letos přišli Lucinky a Luciášové do naší školy, aby pomohli prosvítit ztemnělý zimní čas před Vánoci.
Tentokrát se Světlení konalo ve znamení tradice „Plavení světel“. Děti si ve škole vyrobily domečky s okny a do nich pak daly světelné řetězy a vytvořily město světel na modré zimní hladině ve vestibulu školy. Při krátkých návštěvách ve třídách pak během dopoledne bíle oblečené Lucinky vymetaly tmu košťaty, povídaly si s dětmi o potřebě prosvětlovat temné časy zimy a odměnily děti perníčky s motivy domečků.

V tento den také proběhla  celoškolní odhadovací soutěž inspirovaná Malou písní do tmy od bratrů Ebenů, kterou zazpívali žáci 6.A ve vestibulu školy. Vítězná třída 8.A, která se svým odhadem počtu sirek v pětilitrové sklenici nejvíc přiblížila skutečnému počtu, vyhrála smetanový dort.

Světlení aneb pocta sv. Lucii tak tento rok slavila 10. výročí svého konání a patří už neodmyslitelně k životu naší školy.

Poděkování za organizaci patří pí uč. Kráčmarové a dětem ze 6.A

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*