Příběhy našich sousedů

Již po druhé se naše škola zúčastnila projektu Příběhy našich sousedů, který se věnuje moderním dějinám. Cílem tohoto projektu je najít v okolí školy člověka s silným životním příběhem a ten zpracovat nějakou poutavou formou. Náš tým ve složení Majda Snítilová, Jakub Melichar, Viki Lhotská a David Bláha si vybral paní Věru Bartoškovou, její život výrazně ovlivnil rok 1948 a následná kolektivizace. Spolupráce s paní Věrou byla skvělá a obohacující. Poznali jsme zajímavého člověka, dozvěděli se spoustu informací, navštívili nová místa.
Životní příběh jsme zpracovali formou animovaného filmu. Zjištění, kolik práce dá animovaný film, bylo také zajímavé.
Naše výstupy jsme prezentovali na závěrečné prezentaci, která se konala 18.3. 2022 na naší škole. Akce se konala před početným publikem, účastnily se čtyři týmy z Prahy 13 a doprovázel ji pěvecký sbor Stodůláček. Na fotky se může podívat zde.
Petra Rajtrová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*