Noc s Andersenem

Fotogalerie 
Ve čtvrtek 28. 4. 2022 v 17.30 se před naší školou děly divné věci. Začaly se scházet děti z 1. stupně s rodiči. Místo aktovek nosily spacáky, karimatky, plyšáky a rodiče balíčky s jídlem (buchty, pizzy, ovoce apod.). A to vše proč? Blížila se pohádková Noc s Andersenem.
Když se děti po rozloučení rozešly do tříd, kde si uložily věci, sešly se společně ve vestibulu. Zde bylo slavnostní zahájení, které proběhlo formou krátké motivační scénky. Tu sehráli pan učitel Žák, paní učitelky Patočková a Karčová. Pak nastal šum a děti se rozešly do tříd na pohádkové dílničky. Nastalo vyprávění, čtení, domýšlení pohádek a v každé třídě se navíc něco vyrábělo, malovalo, poslouchalo.
V 19.45 se všichni vrátili do svých tříd a prezentovali své zážitky a výtvory. Pak se pustily do zásob od rodičů. V některých třídách se opravdu hodovalo. Poté začalo vybalování, stlaní, mytí. V závěru si děti zažily i trochu strašení. Škola zhasla a děti za svitu baterek chodily po škole, hledaly 12 pohádek, kterým měly domyslet podle malé nápovědy název.
V 21.30 se šlo rychle na kutě. Hlavně prvňáčci a druháčci byli unavení. Starší děti si ještě s paní učitelkou a učitelem povídaly, těšily se z toho, že se zase po dlouhé době mohou společně pobavit. Četly nebo se poslouchaly další pohádky. Pak se spalo. Ráno se zabalilo, dojedly se zásoby a začalo vyučování. Jednalo se o společnou akci  tříd: 1.ABCD, 2.A,C, 3.ACD, 4.A, 5.ABCD, jejich třídních učitelů/učitelek, paní asistentek, pana asistenta a paní hlavní vychovatelky. Všichni si akci užili.

Dílnička – Princezna na hrášku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*