Modernizace výuky

Školní emailové adresy, práce ve Windows 365

Pro školní práci jsme připravili využití Windows 365, kde budou moci učitelé s žáky využít možnosti práce ve sdíleném prostředí.

Prvním krokem bylo vytvoření účtů Windows 365 a s nimi spojených emailových adres.
Učitelé, kteří budou nové prostředí testovat, pošlou po dětech domů informaci o vytvoření školní emailové adresy a o zásadách jejího využívání. Jakmile budou mít učitelé zpět podepsané informační listy, začnou emailové adresy děti používat při školní práci. Jednotliví učitelé Vás budou dále informovat i o dalším využití prostředí Windows 365.

Jaro 2014
Naše škola byla v květnu 2014 vybavena 30 tablety s operačním systémem Microsoft Windows 8.1. V současné době pracujeme na zasíťování školy a vybavení wifi připojením a učitelé procházejí školením tak, abychom mohli začít od podzimu se zkušebním provozem .Tablety budou zatím v multifunkční pracovně v knihovně, která byla vybavena novou interaktivní tabulí s bezdrátovým zobrazením. Žáci se ve třídě budou střídat a tablety budou sloužit pouze pro práci v hodinách.

Podle zkušeností budeme do budoucna dále uvažovat o zvýšení počtu tabletů a zejména o přechod na systém BYOD (bring your own device – přines si své vlastní zařízení), aby mohli žáci využít své chytré telefony, tablety či notebooky.

Výhledově budeme zejména na 2. stupni také zkušebně využívat Windows 365, kdy bude mít každý žák školní pracovní emailovou adresu a cloudové úložiště, které chceme využít k práci na sdílených dokumentech, prezentacích…

Pokud má dítě svá sluchátka (např. k telefonu či tabletu), bude je moci při práci s tablety využít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*