Historie

Dětský pěvecký sbor (dále DPS) pracuje na pražských základních školách v různých obměnách od roku 1967, kdy ho založila dosavadní vedoucí Mgr. Hannah Čiperová. Dnes patří k nejstarším školním pěveckým sborům v Praze. Od roku 1991 je sbor členem Unie českých pěveckých sborů.

Od roku 1994 působí sbor pod současným názvem Noctuella. Název si děti vymyslely podle plyšové sovy, kterou získaly spolu s putovní cenou za vítězství v obvodní soutěži Prahy 5 „Smíchovský klíč“. Od té doby se s nimi coby maskot zúčastňuje všech akcí.

DPS Kulíšci (kulíšek je naše nejmenší sova) vznikl v roce 1995, když se Noctuella přestěhovala na FZŠ Fingerova na Praze 13, jako mladší bratříček DPS Noctuella pro děti z I. stupně.

Oba sbory se zúčastňují nejrůznějších sborových akcí. Na Praze 13 pravidelně vystupují na koncertech pořádaných Radnicí, Komunitním centrem sv. Prokopa, Občanským sdružením Klub Noctuella. Pravidelně se zúčastňují regionálních festivalů, jako jsou Rolničkové svátky písní, na Staroměstském náměstí České vánoce, České velikonoce, benefičních koncertů na Květinových dnech Ligy proti rakovině.

K největším úspěchům patří letitá účast na mezinárodním festivalu „Mosty mezi městy“, který probíhá ve vánočním čase. Noctuella zpívala několikrát nejen na Staroměstském náměstí, ale i v Brně, kde tento projekt vznikl, v Bratislavě, ve Vídni. Tam také v roce 2003 reprezentovala Českou republiku na slavnostním zahajovacím koncertě při otevření rekonstruovaného Festsaalu na Vídeňské radnici.

Na regionálních pěveckých soutěžích se oba sbory umísťují ve zlatých a stříbrných pásmech.

DPS Noctuella má na svém kontě několik zahraničních zájezdů. Děti přicházejí a odcházejí, ale radost ze společného muzicírování zůstává.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*