Historie školy

FZŠ prof. O. Chlupa

 • 1.9. 2009 vznikla FZŠ prof. Otokara Chlupa spojením FZŠ Chlupova a FZŠ Fingerova. Nástupnickou organizací je FZŠ Chlupova a škola sídlí v budově bývalé FZŠ Fingerova.

Rozhodli jsme se pro tento název nejen proto, že jsme nechtěli přijít změnou adresy o  kredit, který si FZŠ Chlupova postupně za šestnáct let existence vybudovala, ale i proto že jméno O. Chlupa symbolizuje tradice české pedagogiky, na které v našem ŠVP navazujeme. Škola je fakultní školou a střediskem vzdělávání budoucích i stávajících učitelů, což bylo jedno z hlavních témat pedagogického působení profesora Chlupa. Při budování učitelského sboru klademe důraz na osobnost učitele, jeho všeobecný rozhled, odborné vzdělání a zodpovědnost v duchu Chlupových myšlenek.


Podstránky

6 thoughts on “Historie školy

 1. Dobry den,
  pokud si pamatuji dobre, tak jsme nastupovali do prvnich trid tenkrat jeste jen ZS Fingerova vubec jako prvni prvnacci v roce 1990/1991, a to jiz socialismus nebyl!

  Nechapu, ze se dohadujete o takovych hloupostech misto toho, abyste byli radi, jake maji Vase deti moznosti v soucasne dobe

 2. @Řehákovi
  Jako za socialismu to na Fingerce vypadalo ještě vloni. Pan ředitel pro školu vskutku moc peněz nesehnal. A to během svojí vlády kus školního pozemku prodal soukromé firmě. O stavu školního hřiště, chodeb, sociálek atd. darmo mluvit.
  Proti učitelům, kteří měli a mají moje dítě nemám nic. Ale školu nedělají jenom lidé. Důležité je i prostředí a možnosti, které škola dětem nabídne. Spojení obou škol vnímám pozitivně. A na škole je to vidět i zvenku!

 3. To snad není pravda. FZŠ Chlupova se přestěhuje do FZŠ Fingerova, jejíž historie sahá až do dob socialsmu, a v historii školy se dozvídáme jen o „Chlupovce“. Kde je dlouholetá historie, úspěchy a kurikulum „Fingerovky“? Nebo to je něco co ani nestojí za zmínku? Král zemřel, ať žije král?

  P.S. Když jsme se rozhodovali do jaké školy umístíme své dítě, měli jsme v hledáčku i FZŠ Chlupova, ale její „nabídka“ nijak nevybočovala z průměru ostatních škol. Naopak FZŠ Fingerova nám, mimo jiné, nabídla speciální třídu pro děti s ADHD (LMD) a díky opravdovému zájmu a angažovanosti většiny pedagogů sledujeme jak se neschopný žák mění v žáka samostatného.

  Školu dělají školou lidé a jejich práce, která mnohdy není na první pohled viditelná. Těm z „Fingerovky“ patří náš dík.

  • Samozřejmě, že bude v této části i historie FZŠ Fingerova. Prosíme však o trochu trpělivosti. O historii FZŠ Fingerova napíší učitelé, kteří v této škole učili ještě před spojením, a jimž právem patří váš dík. Jelikož jsme ale s ohledem na vás – rodiče – chtěli, aby webová stránka fungovala již při zahájení školního roku, ne všechny texty jsou zcela hotovy. Věřím, že naši snahu i přesto oceníte.

   Aby byla tato část webu jasnější, rozdělila jsem ji po přečtení tohoto komentáře na tři části – v jedné je dosavadní historie “Chlupovky”, v druhé FZŠ Fingerova (kterou doplníme, jakmile budeme mít text) a ve třetí – hlavní – FZŠ O. Chlupa, jejíž dějiny začínáme psát všichni společně právě teď.

   Věřte, že naší snahou je, aby byli všichni učitelé, rodiče i děti maximálně spokojeni bez ohledu na to, odkud jsme kdo původně přišel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*