Historie školy

FZŠ prof. O. Chlupa

  • 1.9. 2009 vznikla FZŠ prof. Otokara Chlupa spojením FZŠ Chlupova a FZŠ Fingerova. Nástupnickou organizací je FZŠ Chlupova a škola sídlí v budově bývalé FZŠ Fingerova.

Rozhodli jsme se pro tento název nejen proto, že jsme nechtěli přijít změnou adresy o  kredit, který si FZŠ Chlupova postupně za šestnáct let existence vybudovala, ale i proto že jméno O. Chlupa symbolizuje tradice české pedagogiky, na které v našem ŠVP navazujeme. Škola je fakultní školou a střediskem vzdělávání budoucích i stávajících učitelů, což bylo jedno z hlavních témat pedagogického působení profesora Chlupa. Při budování učitelského sboru klademe důraz na osobnost učitele, jeho všeobecný rozhled, odborné vzdělání a zodpovědnost v duchu Chlupových myšlenek.


Podstránky

komentář u “Historie školy

  1. Dobry den,
    pokud si pamatuji dobre, tak jsme nastupovali do prvnich trid tenkrat jeste jen ZS Fingerova vubec jako prvni prvnacci v roce 1990/1991, a to jiz socialismus nebyl!

    Nechapu, ze se dohadujete o takovych hloupostech misto toho, abyste byli radi, jake maji Vase deti moznosti v soucasne dobe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*