Přijímání žáků

Přijímání do 1.ročníku

SPÁDOVÁ oblast: ulice Fingerova, Husníkova, Ovčí hájek, Seydlerova, Suchý Vršek, V Hůrkách)

Vzhledem ke stanovisku zřizovatele MČ Praha 13 a odvolacího orgánu (MHMP) jsou kriteria nastavena takto:

Kriteria pro přijetí do 1. ročníku FZŠ prof. O. Chlupa Ped. fakulty UK Praha 13

Kritérium 1 : uchazeč s místem trvalého pobytu ve spádovém obvodu školy v době zápisu. Školský obvod ZŠ: ulice Fingerova, Husníkova, Ovčí hájek, Seydlerova, Suchý Vršek, V Hůrkách (přehled ulic uvedených ve vyhlášce hl. m. Prahy o školských obvodech základních škol)
Kritérium 2 : uchazeč s místem trvalého pobytu na území Prahy 13 v době zápisu, jehož sourozenec se v základní škole již vzdělává (v době zápisu v 1. – 8. ročníku)
Kritérium 3 : ostatní uchazeči s místem trvalého pobytu na území Prahy 13 v době zápisu
Kritérium 4: uchazeč s trvalým pobytem v obci Jinočany a Chýnice (na základě dohody o vymezení spádové oblasti uzavřené mezi MČ Praha 13 a uvedenými obcemi)
Kritérium 5: uchazeč s místem trvalého pobytu v jiné MČ hl. m. Prahy, jehož sourozenec se v ZŠ již vzdělává (v době zápisu v 1. – 8. ročníku
Kritérium 6: uchazeč s místem trvalého pobytu v jiné MČ hl. m. Prahy
Kritérium 7: uchazeč s místem trvalého pobytu mimo hl. m. Prahu, jehož sourozenec se v ZŠ již vzdělává (v době zápisu v 1. – 8. ročníku)
Kritérium 8: ostatní uchazeči

V případě, že v jednom z kritérií nebude možné přijmout všechny uchazeče splňující dané kritérium, protože by došlo k překročení kapacity stanovené ředitelem (ředitelkou) školy, bude provedeno losování. K losování dojde mezi všemi uchazeči, které dané kritérium splňují. Losování provede člen školské rady za přítomnosti ředitele školy nebo jím pověřeného pedagogického pracovníka a zástupce zřizovatele. Losovat se budou registrační čísla, která byla přidělena uchazečům při zápisu do 1. třídy pro příslušný školní rok.

Pozn.: Zákonný zástupce dítěte, kterému byl povolen odklad povinné školní docházky, je povinen se dostavit v následujícím školním roce opět k zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání, a to do základní školy dle svého výběru.

Odpovědi na nejčastější dotazy ohledně spádové oblasti, výběru školy… na webu MČ Praha 13 najdete zde

Den otevřených dveří a Dílny pro rodiče

Dílny pro předškolákyZápisu do 1.tříd předchází Den otevřených dveří , kdy mají rodiče budoucích prvňáčků možnost setkat se s ředitelkou školy a prohlédnou si prostory školy.  Mohou se zeptat na vše, co je zajímá o životě školy i přijímacím řízení. Ve šk. roce 2018/19 bude Den otevřených dveří v úterý   22. 1. 2019 v 17:00 hodin.

Již tradičně se konají před zápisem dílny pro rodiče, při kterých si mohou rodiče na vlastní kůži vyzkoušet naše metody práce a seznámit se blíže se členy pedagogického sboru. Ve šk. roce 2018/19 budou dílny v úterý 29.1. 2019 v 17:00 hodin.

Spolupráce s MŠ

Podzimní běh předškoláků
Předškoláci z okolních MŠ navštěvují výuku žáků 1.tříd naší školy.

Zápisové dny

Samotný zápis se koná jako na všech školách Prahy 13 v termínu, který vyhlásí MÚ vždy ve čtvrtek od 13,00 do 18,00 h a v pátek od 13,00 do 17,00 h.V letošním školním roce  bude ve čtv  4. 4. 2019 a pá  5. 4. 2019.

ZápisZápisové dny jsou vždy tématické – škola se v dané dny přemění na pohádkové království, cirkus, čarodějnou dílnu apod. Jaké téma nás čeká, sice předem nikdy neprozradíme, ale předškoláci se vždy mohou těšit na tradiční cestu školou s plněním zapeklitých úkolů a překvapení na závěr.

 

Termíny všech akcí pro předškoláky najdete v přehledu všech důležitých dat pro daný školní rok.

Přijímání do budoucích 6. tříd

Každoročně otevíráme tři 6. třídy.
Do 6. tříd přijímáme všechny stávající žáky 5.ročníku, kteří projeví zájem, a na případná zbývající místa uchazeče z jiných škol. Přijímací zkoušky se nekonají, máme zájem o všechny žáky s motivací k učení a preferující aktivní metody učení. Vítáme žáky s dobrým prospěchem a bez výchovných problémů.
Počet míst, která jsou k dispozici pro zájemce zvenku, však nemůžeme s jistotou říci dříve, než je ukončeno přijímací řízení na osmiletá gymnázia. Den otevřených dveří pro budoucí 6. ročník (pro stávající žáky i žáky z jiných škol) se bude konat v úterý 29. 1. 2019 v 17:15 hodin.

 

33 thoughts on “Přijímání žáků

 1. Syn (jde do 5.tr) se učí matematice Hejnyho metodou. Jeho škola- ZŠ Mohylova je jen do 5.tridy. chtěl by pokračovat od 6.tr.u vás (ale až za rok: 2018/2019) a moc by si přál pokračovat na 2.st touto metodou.Vyučuje se na Vaší škole Hejnyho metoda i od 6.třídy dále? Na stránkách Hejnyho motody nelze zjistit, které školy touto metodou vyučují i na 2.stupni.
  Děkuji. Klementová

  • Dobrý den,
   na 2.stupni zatím učitelé nevyužívali učebnice, i když s metodou dále pracovali. V novém školním roce, kdy do 6. třídy dojdou děti, které měly matematiku metodou Hejného po celý 1.stupeň, budou vyučující využívat pracovní sešity h-mat. Vyučující prošli také 2 letními školami, kde se dále vzdělávali ve využití metody na 2.stupni.

 2. Dobrý den,
  můj syn končí příští rok v ZŠ Mohylová a rádi bychom aby na druhém stupni pokračoval ve vaší škole. Prosím můžete mi napsat jakým způsobem máme žádost podat, zda je na to nějaký formulář, nebo se může sepsat žádost nefornálně a co je třeba k žádosti přiložit.
  Předem děkuji. Stejskalová

 3. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda už znáte červnový termín setkání s prvňáčky? Plánujeme dovolenou a neradi bychom o toto setkání přišli. V kalendáři jsem ho ještě nenašla.
  Předem děkuji
  Svobodová

 4. Dobrý den, ráda bych se zeptala na postup při přihlášení dítěte do Vaší školy (1.třída). Jsem matka samoživitelka a bydlím s dcerou již několik let v ulici Ovčí hájek (dcera zde také navštěvuje státní školku, kde k zápisu stačila nájemní smlouva, že zde opravdu bydlíme). Trvalé bydliště máme ale jinde, nicméně žijeme zde. Jak v tomto případě postupovat, když bych dceru chtěla přihlásit k Vám a bydlíme ve spádové ulici? Mockrát děkuji a přeji hezký den

  • Dobrý den,
   postup je následující:
   1.rodič je ze zákona povinen dostavit se s dítětem, které od 1.9. předcházejícího do 31.8. stávajícího roku dovrší věk 6 let, k zápisu do 1. třídy
   2.Zápis proběhl 21.-22. ledna 2016
   3.Přijímací řízení již proběhlo také. Pokud byste bývala přišla s dítětem k zápisu, bylo by dítě patrně přijato, protože fakticky bydlíte v naší spádové ulici (pokud byste doložila alespoň nájemní smlouvou).

   • Hezký večer, mockrát Vám děkuji za info, tento rok to ještě nebylo pro dceru aktuální, zjišťuji hodně dopředu, ale abych věděla, zda máme šanci rok příští i takto při dlouhodobém bydlišti zde (nájemní smlouva určitě není problém). Ještě jednou děkuji.

 5. Dobry den,
  Mame moc velky zajem o jedno misto v 6. tride. Mame trvaly pobyt v Praze 5 na ulici V Hurkach 3 (spadavame pod Vasi skolu). Mohla bych pozadat o zarezervovani jednoho mista uz ted?
  Dekuji predem za odpoved.
  S pozdravem Mgr. Musayeva

  • Dobrý den,
   do šesté třídy přijímáme pouze na místa, která se uvolní. Nejprve musíme pokrýt potřeby všech stávajících žáků z 5. ročníku. Počet volných míst neznáme až do ukončení přijímacího řízení na osmiletá gymnázia. Pokud chcete být zařazeni na seznam uchazečů o přijetí, napište mi prosím na zuzana.majstrova@fzs-chlupa.cz

 6. Dobrý den, budeme na vaši školu hlásit syna. V tuto chvíli však nemáme trvalý pobyt ve spádové oblasti, protože se teprve budeme stěhovat. Původně jsme doufali, že trvalý pobyt změníme ještě před zápisem, ale teď je jasné, že se to nestihne. Jak se toto řeší? Nebudeme moct prokázat trvalý pobyt ve spádové oblasti, maximálně můžeme ukázat kupní smlouvu na byt či návrh na vklad do katastru. Změnu pobytu prokážeme později. Přijmete syna i za těchto podmínek? Nebo budeme muset později podávat odvolání? A byla by šance se na odvolání do školy ještě dostat? Stěhujeme se skutečně přímo do spádové oblasti.
  Děkuji, Hálová

  • Je to samozřejmě pro Vás nepříjemné, nicméně nejprve musíme skutečně vzít všechny, kteří již trvalý pobyt vyřízený mají, teprve potom můžeme uspokojit ostatní. Kupní smlouva či smlouva o nájmu samozřejmě pomůže, vezměte ji s sebou a nezapomeňte u zápisu znovu tuto skutečnost uvést (do dotazníku a taaké přmo pí učitelce, která s Vámi bude dotazník probírat).

 7. Dobrý den, máme enormní zájem přihlásit dceru do 1. třídy na vaší škole, bydlíme ale na Praze západ mimo spádovou oblast. Je mi naprosto jasné, že upřednostníte děti ze spádové oblasti a následně sourozence dětí, které školu již navštěvují, ale jaké výběrové kritérium budete aplikovat pro zbylá místa, podle čeho vyberete ostatní děti, rozhoduje například termín či hodina zápisu? Jak velkou máme šanci na přijetí – kolik takových dětí bylo přijato v roce 2014? Nechceme absolvovat zbytečně větší počet zápisů a proto nás zajímá reálná šance na přijetí. Předem velice děkuji za Vaší odpověd. S pozdravem Renata Němcová

  • Dobrý den,
   bohužel Vám takovou statistiku nejsme schopni nabídnout. Vždy záleží na počtu dětí, které přijdou k zápisu, které jsou přímo z naší spádové oblasti, kolik z nich již má sourozence ve škole a kolik jich je z Prahy 13. Tyto údaje se každoročně mění. Obecně řečeno, děti, které nesplňují základní kriteria (sourozenec nebo spádovoá oblast), ani nebydlí v Praze 13, bereme až jako poslední. Letos budeme otvírat 3 první třídy.

 8. Dobrý den,
  mám dotaz ohledně matematiky podle pana profesora Hajného..
  Jak dlouho je tato metoda na škole vyučována? Má škola nějakou zpětnou vazbu, jak děti zvládají přechod na víceletá gymnázia nebo na druhý stupeň?
  I přes to, že jsem se účastnila dílen na Vaší škole, kde byla tato metoda interpretována, nejsem si jistá, zda budu moct synovi pomoci, připadně zda bude syn do budoucna schopen porozumět standartní výuce na střední, potažmo vysoké škole.
  Moc děkuji
  S pozdravem
  Andrea Kroová

  • Metodu pana profesora Hejného používáme již velmi dlouho, zejména v prvních letech školní docházky. Pan profesor si ji léta na naší škole ověřoval. Jde o aktivizační metodu, která vzbuzuje u žáků zájem a zvídavost, poznatky nejsou dětem předkládány hotové a matematika je daleko více baví, protože ji berou jako hru. Každoročně od nás odchází zhruba třetina dětí na víceletá gymnázia, po 9. ročníku další na gymnázia čtyřletá, nikdo z nich nemá potíže s matematikou z důvodů zvolené metody.
   Škola nevyžaduje na rodičích pomoc, domácí úkoly jsou práce žáků, pokud jim nerozumí, mohou se zeptat ve škole. Z chyb se u nás žáci učí, nejsou za ně trestány.

 9. Dobrý den, je den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky myšlen především pro rodiče a máme se snažit přijít bez dětí, nebo je možné vzít děti s sebou?

  • Obě akce – Den otevřených dveří i Dílny jsou určeny pro rodiče. Pro děti, které nemáte kam dát, je ale zajištěno hlídání.

 10. Dobrý den,
  Dcera u Vás vychodila první stupeň, nyní je na 8letém gymnáziu. Zároveň mám doma malého předškoláka a tak bych ráda věděla, kdy se budou konat dny otevřených dveří a dílny pro rodiče. Po několika letech se opět rádi přijdeme podívat a také s sebou vezmeme kamarády – rodiče budoucích školáků. Zatím jsem tuto informaci na webu v kalendáři nedohledala. Kdy bude známa ? Děkuji. A.M.

  • Den otevřených dveří pro 1.třídy bude v úterý 18.11., o týden později následují Dílny pro rodiče budoucích prvňáčků.

 11. Dobrý den,

  syn má u Vás odklad školní docházky. Na některých školách mají přípravné třídy, dílny pro budoucí školáčky apod. aktivity. Můžete mi prosím napsat, zda také u Vás pro děti něco takového organizujete?

  Děkuji a přeji hezký den

  LC

  • Dobrý den,
   organizujeme setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů s budoucími třídními učitelkami.
   Letos se koná 11.6. odpoledne (viz stránka Přijímání prvňáčků, Kalendář a Zpravodaj pro rodiče). Rodiče přijatých prvňáčků dostanou pozvánku na tuto akci poštou. Týká se ale pouze dětí, které nastupují do 1. tříd. Pro děti s odkladem nemáme ani přípravné třídy, ani dílny v průběhu roku.

 12. Dobrý den, paní zástupkyně,
  prosím Vás, můžete mi napsat, kdy bude v červnu setkání rodičů přijatých prvňáčků. Potřebuji si podle termínu upravit služby v práci, abychom se mohli dostavit, přehazování služeb je později složité. Děkuji za ochotu.
  Hezký den.
  Renata Kalajová

 13. Dobrý den,

  jsem maminka budoucího prvňáčka, dostali jsme informaci o možné výuce AJ s rodilou mluvčí, ale z textu není příliš jasné, zda se může dítě do této výuky přihlásit již v první třídě. Píšete, že vyučující posoudí, na jaké úrovni je angličtina dítěte. Pokud dítě ještě s výukou ani nezačalo, jak to může vyučující posoudit? Nebo se tato možnost týká jen druháčků, či dětí, které se anglicky učily v MŠ?
  Velmi děkuji za osvětlení

 14. Dobrý den,i mého syna čeká školní docházka,ne už příští školní rok,protože je narozený v 11.měsíci 2004,ale chci pro něho to nejlepší vzdělání a přístup pedagogů.Na vaši školu jsem slyšela ty nejlepší reference.Jsme z Rudné,máme nějakou šanci na přijetí jelikož jsme mimopražští?

  • Chodí k nám spousty dětí odjinud než z naší spádové oblasti. Záleží vždy na konkrétním počtu dětí v daném školním roce. Doporučuji sledovat web na podzim a využít možnosti zúčastnit se dílen pro rodiče a předškoláky, dne otevřených dveří a podobně, kde Vám všechny dotazy budeme schopni zodpovědět. Těšíme se na Vás.

 15. Dobrý den, je už prosím vybrán přesný termín sportovního a zábavného odpoledne pro budoucí prvňáčky? Plánujeme na červen dovolenou a nerada bych toto odpoledne s dcerou prošvihla. Děkuji Simona Procházková

  • Asi vás nepotěšíme, ale přesný termín není bohužel zatím stanoven. Odpoledne se vždy koná v červnu, nejčastěji až koncem měsíce, ale termín záleží na dalších akcích, které ne vždy záleží jen na nás. Pevný termín bude proto znám později. Bude zveřejněn jednak v Kalendáři akcí a jednak všichni rodiče budoucích prvňáčků dostanou během května dopis s přesnými pokyny včetně termínu konání.

 16. Dobry den,
  Máme trvalé bydliště mimo Prahu.Dílny pro rodiče jsme pro nemoc vynechali.Na prvnich dvou jsme byli.Máme nějakou šanci na umístění ve vaší škole?
  P.S: Budou nějaké predškolní aktivity pro budoucí žáčky,aby šli v září do školy s radostí a ne se strachem? Děkuji za odpovědˇ Marta Brabcová

  • Dílny všeho druhu jsou určeny pro rodiče a děti pro bližší seznámení se se školou a metodami výuky. V žádném případě nejsou podmínkou přijetí dítěte do 1. třídy.
   Těšíme se na vás při zápisu, který je první příležetostí k motivaci dětí, pro přijaté děti pak v červnu budou tradiční sportovní hry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*