Chlupíkovo divadelní léto 2020

Doporučené

Již 13. ročník nesoutěžní přehlídky divadelních her Chlupíkovo divadelní léto se měl konat ve školním roce 2019/20. Bohužel jsme se museli vzdát obvyklého formátu, kdy si jednotlivé třídy připraví pro své spolužáky divadelní představení, která se hrají v divadelním sále v posledních týdnech školy.
Letos jsme museli hledat náhradní cestu. Rozhodli jsme se pro zvukové nahrávky. Děti spolupracovaly v rámci online hodin a musely řešit spousty technických problémů. Některým se to povedlo lépe, jiným hůř, ale každopádně vznikla nejrůznější malá dílka, která si ostatní mohou poslechnout v našem sdíleném prostředí. Naplánováno je kolem 10 audio nahrávek, které postupně ve složce přibývají. Děkujeme všem třídám, které se i přes ztížené podmínky zapojily. Přejeme Vám skvělý zážitek a omlouváme se za případné technické nedokonalosti.

Týdenní plán 22. 6. – 26. 6.

Moji drazí páťáci,

právě čtete náš poslední společný týdenní plán. Velice se těším, že se ještě (věřím) všichni společně setkáme. Od minulého týdenního plánu se rozhodnutím MŠMT opět situace změnila…

V pátek 26.6. tedy přijdou všichni zájemci o osobní převzetí vysvědčení v 8:25 hodin před školu. Zbývajícím bude vysvědčení uloženo v kanceláři školy k pozdějšímu vyzvednutí. Doufám ale, že se nám podaří sejít v co nejhojnějším počtu a pořádně se společně rozloučit.
Rodiče, pokud Vaše dítko nepůjde dne 26. 6. do školy, napište mi, prosím. Děkuji.
 
Nově příchozí děti musí mít s sebou: vyplněnou bezinfekčnost (viz příloha v e-mailu ze dne 17. 6.) a roušku na pohyb po společných prostorách školy. Ve třídě se rozloučíme, končíme v 9.25. Prosím, aby děti měly desky na vysvědčení a nějaké malé taštičky – mám pro ně něco malého na památku (a na případné zapomenuté věci ze třídy). Přezouvat se nebudou. Obědy jsou všem odhlášeny. Pokud byste o ně přesto měli zájem, musí na něj žák počkat ve třídě až do 12:40 (nesmí opustit školu). V tom případě je potřeba oběd přihlásit a mě o tom písemně informovat. Děkuji za pochopení…

Od pondělí 22. bude na parkovišti školy přistaven kontejner na sběr papíru. Máte-li nějaký zbytečný papír doma, prosím, neváhejte a přijďte nám jej pomoci naplnit.

Do školy již choďte jen s baťůžky s dobře vybaveným penálem (nůžky, lepidlo, tužka, pastelky/fixy…). Ani domškoláci již nebudou dostávat úkoly. Sejdeme se ale v pondělí, úterý a čtvrtek na společná autorská čtení zážitků. Mějte proto vždy u PC připravený svůj příběh… A také si zahrajeme nějaké ty hry. I my ve škole si už budeme jen hrát a užívat si společného času.

Zde posílám výsledky úloh z minulého týdne: M: https://drive.google.com/file/d/1RzOGnihrbCV5HKP5nbnUOzVCGlbm8evw/view?usp=sharing

ČJS: https://drive.google.com/file/d/1Ls6WWmjEg6V1X3lAVYdU1RU_qurG_yOM/view?usp=sharing

Vážení rodiče, ještě jednou Vám děkuji za vždy příkladnou, až dojemně laskavou a přátelskou spolupráci a atmosféru. Je mi ohromně líto, že toto společné období končí, bylo to vzácné… Za celý tento čas jsem Vám velice vděčná.
Krásnou společnou cestu s Vašimi dětmi na pouti za poznáním přeje
Pavla (Pája) Platkevičová

Chytrá škola

Doporučené

Podařilo se nám uspět v grantovém programu O2 Chytrá škola. Komise hodnotila projekty ze 148 základních škol a dětských domovů, ze kterých bylo vybráno 74 nejúspěšnějších žadatelů.  Získali jsme tak  80 325 Kč na realizaci preventivního programu pro žáky a vzdělávání pedagogických pracovníků i rodičovské veřejnosti v oblasti kyberbezpečnosti v příštím školním roce.