Zahájení 7. ročníku CHDL

CHDL ůterý 16.6.

Již posedmé zahájila paní ředitelka v úterý 16.6. 2015 nesoutěžní přehlídku divadelních představení žáků naší školy – Chlupíkovo divadelní léto. Zdůraznila, že na tomto festivalu je typické to, že po každém představení mají diváci možnost se zeptat na cokoli je zajímá herců, autorů a režisérů.

Pak už se ujali slova zástupci parlamentu, kteří celý festival samostatně řídí a konferují. Nejprve jsme měli možnost vidět pohádku Moderní Popelka v podání 6.C, která měla velký úspěch zejména pro zařazení téměř živých koní a ovce.

Jako druhé přišlo na řadu představení „Ach, tak krádež“, které nacvičily děti z Divadelního kroužku 4.A.A o čem to bylo? Detektiv občas řeší i velice zapeklité případy a i když případ vypadá nevyřešitelně, pachatel se časem najde. Zlatnictví bylo vykradeno a nelezeny na místě činu byly jen celofánové kuličky. Ač se detektiv snaží sebevíc, nemůže na pachatele přijít, všichni jsou podobně podezřelí, ale to by nebyl správný detektiv, kdyby toho pachatele nechytil!
Hodnocení: Představení se mi velmi líbilo a to jak dějově, tak i zapojením publika, hereckými výkony i vtipností. Všichni mluvili správně a celkově dodržovali všechny zásady hraní divadla, hotoví herci. Velmi se mi líbilo zpracování diskotéky a kulisy. Podle mě celé představení dávalo smysl a všechny moc bavilo. Nebylo by nic, co by se dalo vytknout, všichni by si zasloužili velkou pochvalu. Doufám, že v tomto budou pokračovat a příští rok představí další krásné představení. Recenzi představení připravila E.Kráčmarová, 9.B

V letošním ročníku si žáci 1.-9. tříd připravili celkem 22 představení, z toho jedno v němčině a jedno v angličtině, která odehrají od úterý 16.6. do středy 23.6. 2015. Navíc ještě chystají reprízy pro rodiče v podvečerních hodinách. Všem přejeme skvělou zábavu. Divadlu zdar a Chlupíkovu zvláště!
Sledujte Zpravodaje CHDL na webu.

Na dvoře Karla IV. – 4. ročníky

Děti čtvrtých ročníků bádaly několik měsíců v historických pramenech a hledaly informace o životě a době Karla IV. Jejich usilovná práce byla zakončena společným výstupem, divadelním představením „Na dvoře Karla IV.“. Diváci byli pozváni na královský dvůr u příležitosti jubilea krále Karla IV. Součástí oslav byla i jednotlivá ztvárnění důležitých životních událostí našeho slavného vladaře. Unikátní na představení bylo především to, že na něm spolupracovaly čtyři třídy a přesto si udrželo pozornost diváků od začátku do konce.

Záznam z divadla můžete shlédnout zde:

https://drive.google.com/file/d/0B9huADiu2e9hNGxCVnJyU3VGY3c/view?usp=sharing 

Anglické divadlo v naší škole

Anglické divadlo Dr.Klutz

Ve čtvrtek a pátek jsme na závěr Chlupíkova divadelního léta shlédli tři anglická představení Dr. Klutz. První se jmenovalo Bilby´s Bush Adventures a přišliy se na něj podívat děti z 5. a 6. tříd.
Druhé představení Australian Show bylo určeno pro 7. a 9. třídy a v pátek bylo kouzelnické představení pro 3. a 4. ročníky Magical Language Show.
Za vše hovoří komentáře dětí – některé svůj názor napsaly rovnou anglicky:
Mr. Klutz, I liked your show. The funniest was the kissing mask, the dog mask was so cute. My dad is from America. Michelle 4.D
Velmi se mi líbilo vaše představní. Bylo to velice vtipné a originální, nevím, jak jste dělal ta kouzla. David
Anglické divadlo bylo fakt vtipné, moc se mi líbilo. Matěj
It was very nice,I was crocodile. I did only uaaar and I ate bad boys. Kuba
Anglické divadlo se povedlo, bylo vtipné. Chválím za kulisy a zvuky. Adam 5.D
Divadlo bylo legrační – jak to děti povídaly anglicyk. Viki 5.D
Bylo to moc vtipné, škoda, že nemáme každý den takovou angličtinu.
Divadlo bylo vtipné, líbilo se mi, jak se děti převlékly do masek. Rozhodně bych to chtěla i příští rok. Eliška 3.C
Dobré, poučil jsem se s angličtinou, vtipné, zábavné. Chtěl bych ještě jednou příští rok. 3.C
Hallo. It was super. Everything was perfect. It was really the best magic show I ever seen. I want to see it again.
Bylo to super, naučili jsme se nová anglická slova a chtěl bych to zopakovat. 3.C
Divadlo bylo moc hezké a vtipné, chtěla bych to vidět znova. Děkuju moc.
Líbilo se mi to, ale některým slovům jsme nerozuměl. Chtěl bych znovu příští rok.
Moc se mi líbilo, že to bylo vtipné. Rozhodně bych to chtěla vidět znovu. Určitě to doporučuji. Simona M. 3.C
Strašně mě to bavilo a zároveň nás to naučilo anglicky a byly tam i kouzla. Patrik R. 3.B
Překvapilo mě, že vyvolal děti. Zaujalo mě, jak byl vtipný. Moc se mi to líbilo. Ina 3.B
It was a really interesting show.
Thank you for new information, now I want to visit Australia!!
It was really nice to discover another country.
Thank you for awesome show and new inormation. I like Vegemite so much ! (maybe I´m the only one).
Bylo to hezké, chtěl bych na to jít ještě jednou. Filip

7.B a 6.A na Cestě kolem světa za 80 dní v divadle Na Jezerce

Některým z nás se v pátek večer už nikam nechtělo, ale pak jsme se shodli na tom, že to bylo jedno z nejlepších, možná i vůbec nejlepší představení, jaké jsme doposud společně viděli!
Cesta kolem světa za 80 dní v podání herců divadla Na Jezerce byla vtipná, nápaditá a představení bylo u konce, aniž bychom se chvilku nudili!
Tady jsou reakce dětí:
Tohle představení bylo nejlepší, ani chvilku jsem se nenudila:-) Klidně bych na to šla podruhé!
Nejvtipnější byla přestavba scén!
Bylo to velmi hezké, líbilo se mi to!
Bylo to asi nejhezčí divadlo, na kterém jsme se školou byli.
Divadlo bylo zábavné, moc se mi líbilo.
Nejdřív se mi do divadla nechtělo, ale nakonec jsem byla ráda, protože bylo vtipné a zajímavé:-))
Tato hra byla nejlepší ze všech.
Tentokrát se mi divadlo opravdu líbilo, bylo nejlepší, které jsme zatím viděli.
Představení bylo vtipné, ale ne trapné! Měli moc vtipně udělaného velblouda!
Všechny dojmy byly tentokrát úplně stejně pozitivní – to se nám ještě nestalo! Cestou domů z divadla jsme měli všichni výbornou náladu a ta nám vydržela až na rozchod u Anděla:-)

2.D v knihovně

knihovna 8.4.2014

V úterý 8. dubna byly děti ze 2.D opět v knihovně.
Povídali jsme si o knize, která se jmenuje Kluk a pes. Knihu napsala Ivona Březinová. Jůlin nemohl chodit a jezdil na vozíčku. Jůlin ho neuměl řídit, ale naučil se to. S vozíkem prožil hodně dobrodružství. Taky dostal asistenčního psa. Terezka H.
Povídali jsme si o knížce Kluk a pes. Kluk jezdí na vozíku, protože nemůže chodit. Pes chodí do speciální školy. Učil se tam otevírat dveře, podávat věci. Ve škole mu záviděli, že má kluk motorový vozík. Vilém
Dozvěděla jsem se, že lidi, kteří mají hůl s červenobílými pruhy, jsou nevidomí a neslyšící. Psi umí přinést, co chce pán. Psi léčí lidi. Když si pes lehne vedle někoho, tak mu předá energii. Když se na psa usmějeme a vyceníme zuby, tak si myslí, že se chceme prát. Naty
Líbilo se mi v knihovně, že jsem dělal divadlo. Líbilo se mi vyprávění o knize Kluk a pes. Knížku napsala Ivona Březinová. Pracovali jsme ve skupině. Byl to hezký den. Péťa H.
Opět jsme si povídali o autorce Ivoně Březinové. Povídali jsme si o jedné knize, která se jmenuje Kluk a pes a tu napsala. A ta kniha je o tom, že jeden kluk měl psa, protože byl na vozíku. Mně se kniha líbila a zaujala mě. V této knihovně si půjčuji knihy já i mamka. Tomík
Povídali jsme si o knížce Kluk a pes, kterou napsala Ivona Březinová. V knížce se vypráví o klukovi Julinovi, který byl postižený, proto jezdil na elektrickém vozíku. Spolužáci mu vozík záviděli, protože mohl jezdit rychle. Julin jim ho půjčil a oni s vozíkem závodili. Julin ale spadl z vozíku na zem. Přišla k němu paní a ptala se ho, jestli mu něco není. Spolužáci jí všechno vysvětlili a potom šli všichni domů. Vojta