Zprávy z Anglie – „menší autobus“ zprávy pí učitelky Kloudové

Doporučené

Pondělí
Děti byly poprvé ve škole.Vše proběhlo hladce:-). První  autobus s šesťáky a sedmáky jel odpoledne do Battle Abbey, místa, kde probíhala bitva u Hastings.
Sice celý den lilo jako v Anglii, ale i tak  si to všichni užili. Celý článek

Zahájení 7. ročníku CHDL

CHDL ůterý 16.6.

Již posedmé zahájila paní ředitelka v úterý 16.6. 2015 nesoutěžní přehlídku divadelních představení žáků naší školy – Chlupíkovo divadelní léto. Zdůraznila, že na tomto festivalu je typické to, že po každém představení mají diváci možnost se zeptat na cokoli je zajímá herců, autorů a režisérů.

Pak už se ujali slova zástupci parlamentu, kteří celý festival samostatně řídí a konferují. Nejprve jsme měli možnost vidět pohádku Moderní Popelka v podání 6.C, která měla velký úspěch zejména pro zařazení téměř živých koní a ovce.

Jako druhé přišlo na řadu představení „Ach, tak krádež“, které nacvičily děti z Divadelního kroužku 4.A.A o čem to bylo? Detektiv občas řeší i velice zapeklité případy a i když případ vypadá nevyřešitelně, pachatel se časem najde. Zlatnictví bylo vykradeno a nelezeny na místě činu byly jen celofánové kuličky. Ač se detektiv snaží sebevíc, nemůže na pachatele přijít, všichni jsou podobně podezřelí, ale to by nebyl správný detektiv, kdyby toho pachatele nechytil!
Hodnocení: Představení se mi velmi líbilo a to jak dějově, tak i zapojením publika, hereckými výkony i vtipností. Všichni mluvili správně a celkově dodržovali všechny zásady hraní divadla, hotoví herci. Velmi se mi líbilo zpracování diskotéky a kulisy. Podle mě celé představení dávalo smysl a všechny moc bavilo. Nebylo by nic, co by se dalo vytknout, všichni by si zasloužili velkou pochvalu. Doufám, že v tomto budou pokračovat a příští rok představí další krásné představení. Recenzi představení připravila E.Kráčmarová, 9.B

V letošním ročníku si žáci 1.-9. tříd připravili celkem 22 představení, z toho jedno v němčině a jedno v angličtině, která odehrají od úterý 16.6. do středy 23.6. 2015. Navíc ještě chystají reprízy pro rodiče v podvečerních hodinách. Všem přejeme skvělou zábavu. Divadlu zdar a Chlupíkovu zvláště!
Sledujte Zpravodaje CHDL na webu.

Na dvoře Karla IV. – 4. ročníky

Děti čtvrtých ročníků bádaly několik měsíců v historických pramenech a hledaly informace o životě a době Karla IV. Jejich usilovná práce byla zakončena společným výstupem, divadelním představením „Na dvoře Karla IV.“. Diváci byli pozváni na královský dvůr u příležitosti jubilea krále Karla IV. Součástí oslav byla i jednotlivá ztvárnění důležitých životních událostí našeho slavného vladaře. Unikátní na představení bylo především to, že na něm spolupracovaly čtyři třídy a přesto si udrželo pozornost diváků od začátku do konce.

Záznam z divadla můžete shlédnout zde:

https://drive.google.com/file/d/0B9huADiu2e9hNGxCVnJyU3VGY3c/view?usp=sharing