1. místo Příběhy našich sousedů

Doporučené

Družstvo z naší školy ve složení Madeline Aust, Aneta Bendová, Nikola Dostálková a Alex Naxera se umístilo na 1. místě v soutěži Příběhy našich sousedů.  Celkem se na Praze 13 zúčastnily za finanční podpory MČ Praha 13 čtyři týmy ze tří základních škol.

Náš tým zpracoval příběh pana Tomáše Sousedíka, syna gestapem zastřeleného „Moravského Edisona“ Josefa Sousedíka. Celá rodina byla perzekvována i po roce 1948. Kromě rozhlasové reportáže, životopisu pamětníka a fotografií pořízených v průběhu projektu, zvládlo naše družstvo vytvořit i velmi kvalitní animovaný film. Všechny výstupy si můžete prohlédnout a poslechnout zde. Celý článek

Děti vymýšlí, jak by mohla v budoucnu vypadat školní zahrada

Doporučené

Fotodokumentace z workshopů
Díky grantovému projektu Participace jako nástroj k rozvoji klíčových kompetencí, který je financovaný Magistrátem HMP, se v červnu třídy 4.C a 3.D zapojily do vymýšlení budoucí podoby školní zahrady. Společně s lektorkami ze společnosti Město přátelské k dětem, z. s. se děti během dvou workshopů zabývaly současným využitím školních pozemků, ale také formulováním svých vlastních potřeb a přání. Celý článek

Vyhodnocení nejaktivnějších sportovců

V době distanční výuky plnili žáci v rámci Tv nejrůznější výzvy. Nejaktivnější žáci a žákyně v rámci každého ročníku byli po návratu do školy odměněni stylovým fitness náramkem, který bude doufáme jejich věrným parťákem v jejich aktivním způsobu života. Děkujeme moc Radě rodičů za jejich zakoupení.

V šestém ročníku si toto ocenění zasloužili Kristýna Macková 6.B. a Matěj Pometlo 6.A., v sedmičkách to byli Eva Ertlová 7.A. a Adam Horský 7.B., v osmých třídách pak Karolína Mžyková a Honza Pantoflíček 8.C. a mezi nejstaršími si pro cenu přišli Verča Abraamyanová 8.B., Jelizaveta Volvak 9.C. a Tomáš Zýma 9.C. Teď už se však opět můžeme setkávat ve škole, sportovat společně, a zažívat spoustu zábavy, což je ta nejlepší motivace k pohybu.

Příběhy našich sousedů

Doporučené

Některé příběhy 20.století by neměly zůstat zapomenuty, proto se čtyřčlenný tým z naší školy zapojil do projektu Příběhy našich sousedů. Pokusili jsme se zpracovat příběh pana Tomáše Sousedíka, muže se zajímavým osudem, který se snaží vzkřísit odkaz svého otce.
Alex Naxera, Aneta Bendová, Nikola Dostálková a Madeline Aust zpracovali pod vedením pí učitelky Petry Rajtrové jeho příběh velmi zajímavým způsobem. Podmínky měli přitom ztížené, protože se vše odehrávalo online. Závěrečná prezentace proběhne také online v pondělí 21.6. v 16:00. Tímto Vás srdečně zveme, přijďte nás podpořit. Na akci se připojíte přes tento odkaz http://bit.ly/PNSPraha13