Jsme školou Paměti národa!

Doporučené

Po loňském úspěchu v projektu Příběhy našich sousedů byla naše škola oceněna za svůj přístup k výuce moderních dějin a stala se školou zapojenou do sítě škol Paměti národa.

V Příbězích našich sousedů bychom rádi letos pokračovali. Hledáme člověka se silným životním příběhem, se kterým by žáci vedli rozhovor, potom jeho příběh nějakou zajímavou formou zpracovali. Máte ve svém okolí osobnost, na kterou by se nemělo zapomenout?  Napište nám prosím na email petra.rajtrova@fzs-chlupa.cz.

Za Vaše tipy předem děkujeme.

ŠvP 3.D – Hotel Orlík

V září jsme strávili týden v Hotelu Orlík. Naše ŠvP probíhala na téma Staré pověsti české. Vždy jsme si zopakovali danou pověst, pak se seznámili s aktivitami, které nás čekají a poté je plnili. Soutěžili jsme o Nejmoudřejší Libuši, Nejchytřejšího praotce Čecha, Nejsilnějšího Bivoje a Nejodvážnějšího Horymíra. Bylo to napínavé, zábavné i poučné. Součástí ŠvP byl výcvik plavání. Každý den jsme plavali dvě hodiny a neuvěřitelně se zlepšovali. Nejvíc nás bavili obě bojovky – noční i fáborková. Myslíme si, že se nám ŠvP povedla, jen nemělo být tolik marodů.

Čí Šemík je nejhezčí?

Za Kazi na Kazín

První týden v září nás Kazi pozvala na Kazín. Měli jsme se chovat tiše (což nám moc nešlo) a sledovat značky na zemi (což nám šlo, takže jsme nezabloudili). Cestou jsme plnili úkoly, např. sbírali odpadky, a dozvěděli se zajímavé informace o bylinách po cestě. Kazi jsme na Kazíně našli. Ona si pro nás připravila lektvar na posílení síly a moudrosti a společně jsme si s ním připili. Bivoje jsme nepotkali, stále hledal kance, který celé okolí rozryl. Výlet se nám líbil i přesto, že z Kazína nic nezbylo. Ve škole jsme pak Kazi vyrobili pohledy a na ně napsali své poděkování.

Trenéři ve škole

Doporučené

Naše škola se díky finanční a organizační podpoře MČ Praha 13 zapojila do projektu Trenéři ve škole https://www.treneriveskole.cz. Program spočívá v tom, že od září povedou v 1. třídách jednu hodinu týdně (na naší škole v úterý) s paní učitelkami tělesnou výchovu trenéři nejrůznějších sportů. Cílem je vytvářet u dětí pozitivní vztah k pohybu a tím i zlepšit vzdělanosti společně s mentálním a fyzickým zdravím. Celý článek

Zahájení školního roku 2021/22

Fotografie z prvního dne
Ve středu 1. 9. 2021 jsme společně s našimi žáky zahájili další školní rok. Velice důležitý byl tento den pro prvňáčky, kterým začíná nová životní etapa. Ráno se spolu s rodiči shromáždili v atriu školy, kde je přivítala paní ředitelka PaedDr. Zuzana Majstrová spolu s milým hostem panem starostou Prahy 13, Ing. Davidem Vodrážkou. Navíc jim první chvíle ve škole ulehčil i pes Chlupík.
Potom se již odebrali s paní učitelkou do třídy. Tam na ně čekaly malé dárečky i troška prvního učení. Přejeme všem dětem, a prvňáčkům obzvláště, aby se jim ve škole dařilo a aby je nikdy neopustila radost poznávat a touha objevovat.

Kroužky 2021/22

Doporučené

Kroužky 2021/22

1.KROUŽKY vedené zaměstnanci školy
Nabídka školních kroužků 2021/22 – přehled   (čísla a názvy uvádějte v elektronické přihlášce)
Školní kroužky 2021_22 – anotace a organizační informace

Na školní kroužky se přihlašuje online-přihláškou (přístupná bude 1. září), prosíme, zatím NEPLAŤTE. Jakmile bude jasné, že se kroužek otevře a že je dítě přijato, pošle Vám instrukce k platbě vedoucí kroužku. Celý článek