Noc s Andersenem

Doporučené

Fotogalerie 
Ve čtvrtek 28. 4. 2022 v 17.30 se před naší školou děly divné věci. Začaly se scházet děti z 1. stupně s rodiči. Místo aktovek nosily spacáky, karimatky, plyšáky a rodiče balíčky s jídlem (buchty, pizzy, ovoce apod.). A to vše proč? Blížila se pohádková Noc s Andersenem. Celý článek

Poetické setkání 1. stupně

Doporučené

Fotografie z Poetického setkání
Letošní rok se podařilo opětovně vrátit k milé tradici – po covidovém strádání jsme si mohli opět společně užít rýmy (nikoliv rýmu), lehkost veršů a rytmiku básniček. Během Poetického setkání jsme tak poznali několik nových autorů, jejichž slova nás dokázala rozesmát, zamrazit, rozmazlit, unést do jiných světů i ukolébat. Příjemné dopoledne plné poezie si tak dokázali užít všichni napříč prvním stupněm od prvňáků po páté ročníky. Bylo to dopoledne „jedna báseň“ :-).

Kavárna pro rodiče – Hejného metoda

Doporučené

Fotografie z kavárny
V úterý 5. dubna se ve škole po dlouhé době opět konala kavárna pro rodiče. Tentokrát byla zaměřena na výuky matematiky Hejného metodou v 1. ročníku. Pozvání na kavárnu přijala také PhDr. Jana Slezáková Ph.D., která působí na Pedagogické fakultě UK na Katedře matematiky a didaktiky matematiky a pomohla rodičům nahlédnout do teoretických principů metody. Celý článek

Kavárny pro rodiče – Hejného matematika

Po téměř dvouleté pauze se vracíme k organizování kaváren pro rodiče. První z nich se zaměří na výuku matematiky metodou profesora Hejného.
Kavárny se uskuteční v úterý 5. dubna od 16.30 do 18.30 pro rodiče žáků 1. ročníku a v úterý 25. dubna od 16.30 do 18.30 pro rodiče žáků 2. ročníku.
U kávy a v příjemném prostředí si můžete vyzkoušet, jak u nás matematiku učíme, a samozřejmě také diskutovat s naším hostem PhDr. Janou Slezákovou PhD. z Katedry matematiky a didaktiky matematiky PedF UK.
Přihlašovat se bude možné pomocí online přihlášky, která bude rodičům žáků z 1. a 2. ročníku zaslána přes systém KOMENS.

Školní potřeby pro nové spolužáky z Ukrajiny

Doporučené

Parlament 2.stupně zorganizoval sbírku pro naše nové spolužáky z Ukrajiny. Během tří dnů se sešlo obrovské množství pastelek, voskovek, temper, sešitů, lepidel a dalších užitečných věcí. Některé děti pořídily nebo věnovaly dokonce batohy, kufříky a penály. Věci jsme rozdělili a budou předány v pondělí před nástupem nových žáků do tříd. Zbylými pomůckami budou vybaveny další děti z Ukrajiny, které nastoupí na naši školu. Děkujeme za projev lidskosti a solidarity.

Baroko a Evropský den hudební výchovy

Doporučené

Fotogalerie z akce
Naše škola se letos zapojila do projektu Evropského dne hudební výchovy. Ve všech třídách na 1. stupni jsme zpracovávali téma baroko. Věnovali jsme se A. L. Vivaldimu, J. S. Bachovi. Aktivně jsme poslouchali mnohé skladby těchto velikánů, propojili jsme poslech s doprovodem na různé nástroje nebo jsme tančili menuet. Vyvrcholením tématu bylo setkání dětí celého 1. stupně v atriu školy v pátek 18. 3. Mnozí přišli dokonce v barokních parukách a barokním oblečení. Celý článek