Podzimní výstava 1.D

Dnes jsme uspořádali podzimní výstavu jako součást ročníkového projektu. Vystavovali jsme ovoce, zeleninu, polní plodiny, plody z keřů a výrobky z nich. Návštěvníkům z ostatních prvních tříd, z 5.D a rodičům jsme vyprávěli, co o vystavovaných předmětech víme. Také jsme je seznámili s tím, co dělají některá zvířata na podzim a kteří ptáci odlétají. Nechali jsme je ochutnat šípkový čaj a jablka. Také si mohli vyzkoušet „výlov rybníku“. Doufáme, že se toho od nás co nejvíce dozvěděli a těšíme se, až pozvou oni nás.

Také si dáte šípkový čaj?

Podzimní dílničky 1.D

V úterý odpoledne jsme uspořádali podzimní dílničky pro děti a jejich rodiče. Tři maminky si pro nás připravily nádherné vytváření – ptáčka z podzimních plodů, záložku či obrázek z listí a zvířátko ozdobené listím. Kromě toho jsme navlékali jeřabiny jako korálky, vytvářeli zvířátka z kaštanů a obtiskávali listy. U toho nám pomáhali ostatní dospěláci. Dílny se nám podařili a z výtvorů jsme měli velkou radost.

Koukejte, jak nám to jde.

Podzimní běh 1.D

Podzimní běh

Jako každý rok jsme v září uskutečnili v jednotlivých ročnících tradiční Podzimní běh. Prvňáci letos absolvovali ve dvojicích trasu před školou po fáborcích. Měli za úkol nejen uběhnout správnou cestou danou trať, ale i si zamapatovat postupně 6 obrázků, které byly zavěšené u fáborků. V cíli se pak každý snažil zapamatovaný obrázek nakreslit a vysvětlit dospělému, co jeho kresba znázorňuje. Vyhrál každý, kdo si pamatoval všech šest obrázků. Mohl si pak vybrat cenu – tužku, pravítko, omalovánky nebo pexeso. Běh se nám vydařil a zdravému pohybu přálo i počasí.

První den ve škole

Druhého září jsme se dozvěděli, že patříme do 1.D. Poznali jsme naši paní učitelku, naši třídu a třídního maskota dinosaura Dina, který nám po chodbě zanechal stopy, abychom další dny trefili. Ve třídě jsme se přivítali, naučili si připravovat věci na lavici, splnili svůj první úkol – poskládat roztříhaný obrázek. Pak už jsme se začali těšit na další dny. Po celou dobu nás ve třídě sledovali rodiče a fotili si nás, jak nám to sluší.

To nám to sluší!

Školní časopis Chlupík

Doporučené

Tištěné číslo ChlupíkaŠkolní časopis Chlupík existuje od školního roku 1995/96. Na jeho vydávání pracuje redakční rada Chlupíka, která se schází pravidelně jedenkrát týdně. Chcete-li v ní pracovat, obraťte se na šéfredaktorku, kterou je poslední tři roky paní psycholožka Petra Chvojková. V současné době vychází Chlupík v on-linové verzi. V tištěné verzi vychází jako Nejlepší z Chlupíka 1- 2krát ročně. Najdete ho ve své třídě a v elektronické podobě na webu: Poslední tištěné číslo Chlupíka.

1. září 2019

Doporučené


Fotogalerie – prohlédněte si fotografie
První školní den prožili prvňáčci a jejich blízcí skvěle, i když jim počasí moc nepřálo. Nejprve strávily děti hodinu s paní učitelkou, pak na ně čekalo v divadelním sále představení Jak šel pejsek do školy. Mezitím se rodiče dozvěděli všechno potřebné od paní učitelek. Přejeme prvňáčkům skvělý první školní rok!