Jak jsme nakupovali zdravé svačiny – 1.D

Poté co jsme si povídali, co je zdravé a co ne,  jsme se dnes vypravili do místní samoobsluhy si koupit zdravou svačinu. Náš cíl byl mít v košíku nějaké vitaníny – ovoce nebo zeleninu, bílkoviny – šunku či mléčný výrobek a tmavé pečivo se semínky, aby nás to zasytilo. To vše jsme chtěli pořídit do 20 Kč, které měl každý s sebou. Cíl se nám podařil dosáhnout a nakupování jsme si užili. Zároveň jsme v praxi využili to, co jsme se naučili – počítat, číst a hledat zdravé potraviny.

Tak kde jsou ty bílkoviny?

 

Dentální hygiena 1.D

Ve čtvrtek jsme byli na dentální hygieně. Sestřičky nám pomocí fialové vodičky, kterou nám potřely zoubky, zkontrolovaly, jak si je čistíme. Pak nás učily nejprve na modelu, pak i naše vlastní zuby správně čistit. Už víme, jak má vypadat náš kartáček, co je mezizubní kartáček a zubní nit a jak je použít. Také jsme zhlédli animovaný film o správném čištění zubů.

Tak se správně čistí

Vánoční florbalový turnaj 2019

Doporučené

Fotogalerie
Ve čtvrtek 19.12. 2019 se konal 10. jubilejní ročník školního Vánočního florbalového turnaje. Celkem se zúčastnilo 10 týmů, ve kterých hrálo 120 hráčů napříč 1.-5. ročníkem. Organizačně vše na jedničku zvládli žáci 6.A za pomoci pana učitele Petra a paní učitelky Sachové. Rozhodovali rozhodčí z 9.A. Po dopoledni plném zápasů bylo dohráno a medaile předány:

1. místo – Bílé družstvo
2. místo – Černé družstvo
3. místo – Tmavě modré družstvo

GRATULUJEME, ale vězte, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Těšíme se na další ročník!

Výlet 1.D za čerty a Mikulášem

V úterý jsme jeli do bývalého příbramského dolu Marie, ve kterém se zabydleli čerti. Šli jsme za nimi dlouhou tmavou chodbou 4 m pod zemí. Na konci nás čekali dvě čertice, čert a Lucifer. Chtěli si uvařit oběd, na který jim chybělo babské ucho. Chystali se ho uřiznout paní učitelce, ale zachránili jsme ji svým zpěvem. Pak jsme se vydali na povrch a nahoru do nebíčka, kde byl Mikuláš s andělem a svatým Petrem, který četl z Knihy hříchů a dobrých skutků o každém z nás nějaké informace. Když nám Mikuláš domluvil, abychom se trošku polepšili, dal nám anděl čokoládovou figurku Mikuláše. Cesta domů rychle uběhla, protože jsem byli plni dojmů.

Mikuláš nám domlouvá

 

Projektový den – Dítě je dítě

Doporučené


Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z akce
Ve všech 1.třídách se na konci listopadu uskutečnily v rámci projektu Výzva 49 projektové dny Dítě je dítě“. Žáci 1.D 25. 11. 20191.B 27. 11. 2019z 1.C 28. 11. 2019  a 1.A 29. 11. 2019 se společně zamysleli nad tím, že všichni máme mít právo na střechu nad hlavou a máme mít někoho, kdo nás bude mít rád, i když jsme třeba trochu jiní a pocházíme každý z jiného prostředí Celý článek

Změna – školní psycholožka

Doporučené

Vážení rodiče,
dne 30.11.2019 nastupuje naše dosavadní školní psycholožka Mgr.Petra Chvojková na mateřskou dovolenou. Za dosavadní práci jí moc děkujeme a přejeme vše nejlepší v další životní roli.
Její místo zaujme od 1.12.2019 Mgr. Martina Hanušová, martina.hanusova@fzs-chlupa.cz.