Noc s Andersenem

Doporučené

Fotogalerie 
Ve čtvrtek 28. 4. 2022 v 17.30 se před naší školou děly divné věci. Začaly se scházet děti z 1. stupně s rodiči. Místo aktovek nosily spacáky, karimatky, plyšáky a rodiče balíčky s jídlem (buchty, pizzy, ovoce apod.). A to vše proč? Blížila se pohádková Noc s Andersenem. Celý článek

Poetické setkání 1. stupně

Doporučené

Fotografie z Poetického setkání
Letošní rok se podařilo opětovně vrátit k milé tradici – po covidovém strádání jsme si mohli opět společně užít rýmy (nikoliv rýmu), lehkost veršů a rytmiku básniček. Během Poetického setkání jsme tak poznali několik nových autorů, jejichž slova nás dokázala rozesmát, zamrazit, rozmazlit, unést do jiných světů i ukolébat. Příjemné dopoledne plné poezie si tak dokázali užít všichni napříč prvním stupněm od prvňáků po páté ročníky. Bylo to dopoledne „jedna báseň“ :-).

Kavárna pro rodiče – Hejného metoda

Doporučené

Fotografie z kavárny
V úterý 5. dubna se ve škole po dlouhé době opět konala kavárna pro rodiče. Tentokrát byla zaměřena na výuky matematiky Hejného metodou v 1. ročníku. Pozvání na kavárnu přijala také PhDr. Jana Slezáková Ph.D., která působí na Pedagogické fakultě UK na Katedře matematiky a didaktiky matematiky a pomohla rodičům nahlédnout do teoretických principů metody. Celý článek

Kavárny pro rodiče – Hejného matematika

Po téměř dvouleté pauze se vracíme k organizování kaváren pro rodiče. První z nich se zaměří na výuku matematiky metodou profesora Hejného.
Kavárny se uskuteční v úterý 5. dubna od 16.30 do 18.30 pro rodiče žáků 1. ročníku a v úterý 25. dubna od 16.30 do 18.30 pro rodiče žáků 2. ročníku.
U kávy a v příjemném prostředí si můžete vyzkoušet, jak u nás matematiku učíme, a samozřejmě také diskutovat s naším hostem PhDr. Janou Slezákovou PhD. z Katedry matematiky a didaktiky matematiky PedF UK.
Přihlašovat se bude možné pomocí online přihlášky, která bude rodičům žáků z 1. a 2. ročníku zaslána přes systém KOMENS.

Čtenářská dílna 3.D s 1.D

Díky uvolnění covidových opatření jsme mohli minulý pátek uskutečnit čtenářskou dílnu s názvem O ztraceném koni a podobizně. Třeťáci pomáhali prvňáčkům číst postupně text pohádky. Společně si jej převypravovali, domýšleli, jak to bude dál. Všichni si vyzkoušeli svoji pozornost a pamět při „kimovce“. Nakreslili portrét maminky nebo tatínka a napsali o ní/něm trojlístek/pětilístek, ze kterých jsme si pak udělali nástěnku. Třeťáci chválili prvňáčky za to, jak dávali pozor, četli, naslouchali, vymýšleli. Prvňáčci zase chválili třeťáky za to, jak jim pomáhali a byli na ně hodní. Celá dílna se povedla a rádi si jí někdy zopakujeme.

Školní potřeby pro nové spolužáky z Ukrajiny

Doporučené

Parlament 2.stupně zorganizoval sbírku pro naše nové spolužáky z Ukrajiny. Během tří dnů se sešlo obrovské množství pastelek, voskovek, temper, sešitů, lepidel a dalších užitečných věcí. Některé děti pořídily nebo věnovaly dokonce batohy, kufříky a penály. Věci jsme rozdělili a budou předány v pondělí před nástupem nových žáků do tříd. Zbylými pomůckami budou vybaveny další děti z Ukrajiny, které nastoupí na naši školu. Děkujeme za projev lidskosti a solidarity.