Doplnění zájezdu do Anglie-Hastings/8.6.-16.6.2019

Doporučené

Vážení rodiče,
ještě je možnost doplnit výukový zájezd do Hastings dvěma až čtyřmi žáky z 5. – 7. ročníku. V případě Vašeho zájmu mě kontaktujte na adrese: marcela.kloudova@fzs-chlupa.cz
Podrobnější informace Vám ráda sdělím na schůzce ve škole.
Marcela Kloudová

Konference Oborových dnů 2019

Doporučené

Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z akce
Poslední dva dny prvního pololetí školního roku 2018/19 jsme tradičně věnovali konferenci oborových dnů. Žáci ze všech oborů měli příležitost ukázat, čemu se v oborovém týdnu věnovali, co se dozvěděli a naučili. Celý článek

Plavecko-běžecký pohár 2018/2019

Fotogalerie – prohlédněte si fotky z akce

V rámci podzimní části I. pololetí jsme se zúčastnili již pěti kol plavecko-běžeckého poháru a nevedli jsme si vůbec špatně. Naši žáci a žákyně ze 3-7.třídy dokázali získat hned několik umístění na stupních vítězů. Celý článek

ŠVP 6.A, B (+9.B)


den 1.

Cesta proběhla v pořádku, odvoz zavazadel byl trochu náročnější, ale náladu nám spravila večere, večerní procházka a hrátky na sněhu. Toho je tu opravdu sousta.

Večer jsme si objasnili pravidla bezpečného lyžování a šlo se spát :-)

den 2.

V noci připadlo asi 10 cm nového sněhu, celý den lehce sněžilo a místy byla mlha. Lyžovalo se přesto dobře. Ráno jsme se rozdělili děti do družstev. Na lyžích (i snowboardu) se všichni snaží a dělají pokroky.

Odpoledne se děti tvářily velmi unaveně, ale rychle zregenerovaly :-(, po lyžování dostaly pracovní listy. Večer jsme strávili ve společenské místnosti.

Zítřejší lyžování přizpůsobíme aktuálnímu počasí.

den 3.

V pondělí byl silný vítr, na štěstí foukal z té správné strany a lyžování bylo fajn, krásně upravené sjezdovky, občas vykouklo sluníčko.

Večer jsme  zůstali na chatě :-) v rámci společného programu.

den 4.

Dnes se počasí trochu umoudřilo. Dopoledne jsme lyžovali, co to šlo. Odpoledne menší část jela na ski tour do Pece a ostatní se vydali na malý výlet po okolí. Večer jsme řešili kvízy a pak vyslali děti na bojovku. Všichni vypadali spokojeně, teď už je tu klid :-).

den 5.
Dnes byla opět hustá mlha, ale statečně jsme lyžovali dopoledne i odpoledne :-)
Večer jsme zhodnotili kurz, následovala  diskotéka.
den 6.
Ráno jsme zabalili a vyklidili pokoje a šlo se lyžovat. Z lyží jsme se vrátili kolem druhé. Následoval pozdní oběd, nakládání zavazadel a cesta dolů k autobusu. Po sedmé hodině jsme byli u školy.

 

6ABC slovíčka lekce 2+ domácí úkoly do jarních prázdnin

V tomto příspěvku naleznete všechny domácí úkoly na leden a část února. Ti, kteří jedou na zimní školu v přírodě, dostanou prac. list na místě od paní učitelek třídních. Prosím nedělej úkoly dopředu, dostaneš vždy kopii na hodině, vysvětlíme si co a jak a následně si učivo daného týdne pomocí dú procvičíš. Pokud víš, že doma se k práci nepřinutíš, využij konzultačních hodin pro žáky, tj. každé pondělí 14-16 v učebně Aj – Pej

6ABC Unit 2 Vocabulary (Animals)

6ABC HW No.6 (Animals 1)

6ABC HW No.7 (Animals 2)

6ABC HW No.8 (Animal 3)

6ABC HW No.9 (Animals 4)

Předvánoční týden v 6.B

V středu 19.12.jsme se společně s 7.B vypravili na výlet do Berouna, po cestě vlakem jsem si prohlédli centrum města a vydali se pěšky do Srbska, cesta nás zahřála, obzvlášť její konec, kdy jsem téměř dobíhali vlak.  

20.12. jsme společně s 6.A jeli do Loučně, po individuálním bloudění v labyrintech nás čekala prohlídka zámku s tématem Příběh vánočního stromečku, viděli jsme celou řadu různých stromků, slyšeli řadu příběhů. V zahradách byl sněhový poprašek….prostě těžká romantika :-)

A v pátek jsme po zpívání vypravili na bruslení, to nám jde. Děti jsou úžasné, někteří stáli na bruslích poprvé nebo po druhé v životě, ale jejich snaha a výdrž byly obdivuhodné. 

potom už  zbývalo jen si rozdat dárky…….

Hodně štěstí v novém roce přeje Petra Rajtrová