Pohár rozhlasu v atletice

Doporučené

Fotogalerie – Pohár rozhlasu 2022

Ve dnech 4. a 5. května se po dlouhé covidové odmlce opět konala tradiční týmová atletická soutěž Pohár rozhlasu. V rámci druhého stupně jsme postavili týmy do všech čtyř kategorií, 6-7. třída i 8.-9. třída (dívky i chlapci). Závody se konaly na známém stadionu Juliska za velmi pěkného počasí. Všichni naši reprezentanti po celou dobu závodu poctivě bojovali a sbírali body na konto svého týmu. Nakonec se naši mladší žáci (6-7.třída)  i ti starší (8-9.třída) umístili na krásném 2. místě, starší žákyně si přivezly medaile bronzové a pouze mladším žákyním jen těsně unikla medaile a skončily tedy na nepopulárním bramborovém čtvrtém místě. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za krásné a bojovné výkony! Celý článek

Fotografický workshop: Necvakejte. Foťte!

Doporučené

Fotografie z workshopu
V pondělí 2. 5. 2022 se ve škole konal fotografický workshop Necvakejte. Foťte! Projektový den začal představením společnosti Czech Photo o.p.s. a její ředitelky paní Veroniky Souralové. na projektu dále spolupracovali  zástupci firmy Canon a profesionální fotograf Michal Turek.

Celý článek

Školní potřeby pro nové spolužáky z Ukrajiny

Doporučené

Parlament 2.stupně zorganizoval sbírku pro naše nové spolužáky z Ukrajiny. Během tří dnů se sešlo obrovské množství pastelek, voskovek, temper, sešitů, lepidel a dalších užitečných věcí. Některé děti pořídily nebo věnovaly dokonce batohy, kufříky a penály. Věci jsme rozdělili a budou předány v pondělí před nástupem nových žáků do tříd. Zbylými pomůckami budou vybaveny další děti z Ukrajiny, které nastoupí na naši školu. Děkujeme za projev lidskosti a solidarity.

Stravování nejen ve škole

Doporučené

Všichni žáci 2. stupně v těchto týdnech absolvují školní projekt Stravování nejen ve škole. Tato aktivita je vytvořená v návaznosti na zapojení školy do projektu Skutečně zdravá škola. V rámci dvouhodinového programu se žáci hravou formou zamýšlí nad jídlem, způsobem stravování a možnostmi jeho úpravy. Celý článek

Online schůzka zákonných zástupců k přijímacímu řízení na SŠ a víceletá gymnázia pro školní rok 2022/2023

Doporučené

Letošní schůzka rodičů žáků 9. tříd  a uchazečů o studium na víceletých gymnáziích k přijímacímu řízení se bude konat online v úterý 8.2.2022. Dozvíte se, jak a do kdy podat přihlášku, co je zápisový lístek a další podrobnosti. Proklik na přihlášení obdržíte prostřednictvím Komens.

Mikuláš 2021

Doporučené

Fotogalerie 
Jako každý rok obcházel školu 5.12. 2021 Mikuláš s anděly a čerty. Tradičně se tohoto úkolu ujali žáci 9. ročníku, kteří vytvořili hned sedm mikulášských skupin. Sice s rouškami, ale o to srdečněji navštívili deváťáci všechny třídy ve škole, rozdali dárečky a vyslechli si písničky a básničky. Kdopak by se čerta bál?