Setkání s budoucími prvňáčky

Fotogalerie

Na budoucí prvňáčky čekala 25.6. 2012 africká zvířata, která bylo potřeba ulovit v podobě razítek. Veškerá stanoviště si pro své mladší kamarády připravili žáci 5. tříd. Na rodiče čekala schůzka v divadelním sále a debata o písmu Comenia Script. Vzhledem k tomu, že téměř všichni rodiče se přiklonili k psaní tímto písmem, budou se jím příští rok učit psát děti ve všech třídách 1. ročníku.

Kroužky angličtiny s RM v příštím školním roce

Vážení rodiče,
jak už jste byli informováni zástupcem Vaší třídy v Radě rodičů, nebude v příštím roce povinnou angličtinu v rámci výuky vyučovat rodilá mluvčí, ale pouze čeští učitelé. Vedení školy má k tomu důvody a toto rozhodnutí je konečné. Škola je ale schopna zajistit pro zájemce výuku Aj rodilým mluvčím v době po vyučování. Cena jedné hodiny týdně bude asi 1200,- Kč za pololetí, lekce 2krát týdně 2000,- Kč za pololetí. Aby si RM mohla naplánovat lekce, potřebujeme zjistit Váš zájem. Ve třídách, kde si rodiče ještě nezorganizovali vlastní průzkum, dostanou zítra děti lísteček do ŽK, prosíme o navrácení do konce škol. roku.

Další možnosti:
Zároveň bude škola nabízet i kroužky Aj vedené našimi kmenovými učiteli.

Budete mít i možnost stejně jako letos zapsat své děti do škol, které jsou u nás v budově v pronájmu – English Link, Lingua Nova a Caledonian school. Také anglická družina bude v příštím roce stále ještě u nás ve škole. Všechny tyto subjekty jsou ale samostatnými organizacemi a jejich výuka nijak s povinnou Aj v hodinách nekoresponduje.

Jméno:_____________________________________Třída(současná):________________
Kroužek Aj vedený RM (Bethany Adams): mám zájem 1krát týdně – mám zájem 2krát týdně – nemám zájem.

5.B a C – Tetřeví boudy

5.B

Mysleli jsme, že jedeme do Krkonoš, ale ocitli jsme se v Africe! V neděli jsme to zjistili z křížovek a rébusů. Večer nás, černošské obyvatele, navštívil šaman. Varoval nás před bílými kolonizátory a jejich nekalými záměry. A skutečně! Chtěli nás odkoupit jako otroky. Zatím jsme se ubránili, ale prý ve čtvrtek přijdou znovu. Do té doby se pokusíme získat ochranný amulet UBAO TEMBO. Podaří se nám na jeho koupi získat dost diamantů? Prozatím jsme v nedělní hře vykoupili všechny zajaté otroky. Odpoledne přišlo období dešťů, během kterého jsem získali hodně informací o kolonizaci Afriky a otrokářství. Některé scénky jsme dramatizovali, jiné úkoly vyplňovali do pracovních listů. Zpívali jsme a dobře se bavili až do večerního promítání filmu.

Jinak nám moc chutná, máme se dobře a snad nám to tak vydrží.

5.B 2

V dalších dnech jsme se potýkali s náročným lesním terénem. Sběr pytláckých pastí nám komplikovala sama zvěř, která nás v lese ohrožovala. Raněné vyléčil šaman, takže bylo možno vyrazit na putování ke Kilimandžáru. Na dalších fotkách jsme zachyceni, jak zjišťujeme africké státy a jejich hlavní města. (Příště přidám zase další fotky.)

Aj 5.C Maj 4.6.

Vzhledem k tomu, že minulý týden nám odpadly 2 hodiny, budeme tento týden ještě dokončovat 6. kapitolu a celkově opakovat jak slovní zásobu, tak gramatiku. V příštím týdnu budeme ve středu 13.6. psát závěrečný opakovací test, žáci, kteří zůstávají u nás ve škole do 6. ročníku, budou zároveň podle jeho výsledků rozřazeni do dvou skupin podle svých znalostí.

DÚ na pátek 8.6. – AB str. 60/1 + na pon 11.6. slov 6CD