ŠvP 5.D

Žáci 5.D byli 7.-13.6. na ŠvP v Penzionu Duha v Dolním Dvoře v Krkonoších. Pořádali zde Evropské olympijské hry, kdy jednotlivé trojice ostatní seznámily se svým projektem o vybrané evropské zemi a připravily k tomu tři soutěže, které souvisely s danou zemí. A tak se Španěly děti hrály fotbal, jedly na rychlost citrón a hádaly slova související s danou zemí, s Italy uzlovaly špagety, sbíraly mušle a strefovaly se hroznovým vínem do pusy, s Finy cestovaly po cestách s úkoly, pily na rychlost šťávu – vodku a hrály hokej, s Němci si zaválčily s papírovými koulemi a „bombami“ z vajíček, braly si a schovávaly vlajky, s Řeky běhaly se zátěží, házely diskem a navigovaly „koňské“ povozy, s Francouzi se snažily odkrájet co nejdelší slupku z brambor, tancovaly kankán a hrály petangue, s Lucemburšťany hledaly kov po lese, vyráběly matice bankovek a snažily se jako slepý Jan Lucemburský na základě ústní navigace seknout do „bojovníka“ a s Angličany honily koulející se sýr z kopce, házely kládou a hrály kriket. Kromě soutěží připravených žáky se ještě konaly tři ohně s různým programem, noční hlídání hotelu, orientační pochod podle slepé mapy a další aktivity. Děti zvládly i pravidla zahajovacího i ukončujícího olympijského ceremoniálu. Škola v přírodě nám vydařila i díky nádhernému počasí.

Vyzvednutí vysvědčení

Vážení rodiče,
vysvědčení, která si nevyzvednete v běžném termínu 27.6. 2014, budou připravena k vyzvednutí u hospodářky školy pí Bláhové v těchto termínech:
1) Po 30.6.- Čt 3.7. 10:00 – 12:00
2) Po 25.8. – Pá 29.8. 9:00 – 15:00

Pokud Vám ani jeden z těchto termínů nevyhovuje, můžete si vysvědčení vyzvednout první školní den 1.9. 2014.

Finále Prokopské školní ligy 2014

Finále Prokopské školní ligy 2014

Pod záštitou paní ředitelky PaedDr. Blanky Janovské a šéftrenéra mládeže HC Dukla Praha Ondřeje Bílka se v areálu naší školy uskutečnilo závěrečné měření sil žáků vybraných školy Prahy 13 v miniházené. Ve středu 4.6. nám počasí umožnilo odehrát soutěž jak ve dvou tělocvičnách,tak i na dvou venkovních hřištích. V turnaji změřilo síly 13 družstev kategorie 1.-3. tříd a 8 družstev 4.-5. tříd. V mladší kategorii zvítězilo družstvo Žraloků ze ZŠ Kuncova vedené p. uč. R. Potužníkovou. Žraloci neztratili během celého turnaje ani bod. Hned za nimi skončilo družstvo Bublin ze ZŠ Janského a na 3. místě skupina 2. tříd naší školy. V kategorii starších měla naše škola monopol, protože do turnaje nasadila celkem 4 družstva 5. tříd a 4.C. Právě posledně jmenovaná třída celé finále vyhrála a potvrdila strmý růst výkonnosti v miniházené. O vítězí sice rozhodovala minitabulka 3 družstev, ale 4.C zvítězila s náskokem 2 branek především díky skvělé obraně. Velké poděkovaní patří třídní 4.C M. Pávkové za pečlivé vedení žáků a práci v TV. Na 2. místě se umístili Assasinové z 5. třídy ZŠ Kuncova a pohár za 3. místo převzali čtvrťáci z FZŠ Brdičkova.

Velké poděkování patří kromě výše jmenovaným také třídním učitelům zúčastněných tříd naší školy a žákům 8. tříd, D. Žďárskému, D. Kaminski, I. Derdovi, L. Vránovi, V. Benešovi, J. Staňkovi, T. Jílkovi a T. Pokornému za pomoc s organizací a bezproblémové rozhodování soutěžních utkání. Nesmíme zapomenout na ostatní zaměstnance školy, kteří podpořili zdařilý průběh turnaje, J. Helikar (návrh diplomů) a P. Bláhová (tisk diplomů). Turnaj by neproběhl bez pomoci nadšených lidí mimo naši školu jako jsou například R. Potužníková a E. Fonferová (Kuncova), E. Drešerová (Brdičkova), T. Kubánková (Jánského), M. Josefusová (HC Dukla Praha) a další.

Výsledky základních skupin finále Prokopské ligy 2014
Výsledky finálových skupin 1.-3.tříd finále Prokopské školní ligy
Výsledky finálové skupin 4.-5. tříd finále Prokopské školní ligy

Děkujeme