Týdenní plán 30. 9. – 6. 10.

Vážení rodiče, milé děti,

příští týden bude ve znamení cestování po Evropě. Děti dostanou mnoho prostoru pro hledání informací o své vybrané zemi. Děti si mohly zvolit, zda preferují práci ve skupině či samostatnou. Prezentace očekávám od příštího týdne.

Co nás čeká v následujícím týdnu?

ČJ:

 •  opakování vědomostí z minulého roku
 • podstatná jména a slovesa (mluvnické kategorie)
 • vyjmenovaná slova
 • věta jednoduchá a souvětí

M:

 •  pamětné i písemné x, :, +, –
 • dělení se zbytkem
 • stovková tabulka
 • geometrie: stavby z kostek, konstrukce a značky

ČJS:

 • práce na posterech k prezentaci (dle vytyčených kritérií)
 •  Evropa – podnebí, rostliny a živočichové
 • orientace na mapě
 • ve středu testík na organizace (učebnice str. 44 + pracovní list)

Co jsme stihli v tomto týdnu? ČJ: PS dokončení str. 6, O: do 9/3 + 12/1-3, M PS do 11/28, Poč: do 5/1.

Krásné podzimní dny Vám přeje

Pavla

 

 

Hastings-výukový a poznávací zájezd-červen 2019

Doporučené

Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z akce
V týdnu od 8.6.-16.6.2019 se konal mezi dětmi velmi oblíbený zájezd do Anglie. V sobotu odpoledne odjely dva žluté autobusy s 90 dětmi do Hastings na jihu Anglie. Cesta trvala 14 hodin do přístavu Calais, odtud jsme se trajektem přeplavili do Doveru a vyrazili na první výlet na hrad Dover. Odtud jsme jeli do Hastings, prohlédli si hrad, historické centrum města, rybářský přístav a Celý článek

3.místo v soutěži v programování Baltie 2019

Doporučené

V mezinárodním kole soutěže v programování Baltie 2019, kde se zúčastnilo 50 žáků z Čech, získal v národním kole Vojtěch Mach z 5.D krásné 3. místo! V celkovém mezinárodním srovnání se umístil na výborném 40. místě z 239 žáků. GRATULUJEME!

ŠvP 4.D a 5.D – Penzion Nuselská

Na konci května jsme vyrazili uspořádat olympijské hry vybraných evropských států do Desné v Jizerských horách. Po zapálení ohně, vztyčení vlajky a slavnostních slibech byla úspěšně olympiáda zahájena družstvem Řecka, které nám nejprve představilo svoji zem a pak pro nás uspořádalo tři soutěže. Poté stejným způsobem následovalo družstvo ze Španělska, Portugalska, Rakouska, Irska, Velké Británie, Francie a Finska. Takže jsme např. loupali španělské pomeranče, hráli anglický kriket a golf, španělský fotbal, slavili svátek sv. Patrika, zajeli si nachytat ryby k finskému jezeru, sbírali hlemýždě k francouzské večeři, jezdili na lyžích a kole po rakouských vrcholech, házeli oštěpem a diskem jako ve starém Řecku a běhali kolem světa jako portugalský mořeplavec. Všechny děti byli organizátory i účastníky zároveň. Zlatou medaily získalo Portugalsko. ŠvP se nám povedla. Mnoho jsme se dozvěděli a hodně si zasportovali.

Autorské čtení

Doporučené

Fotogalerie z akce

V dubnu na naší škole proběhl již 6.ročník Autorského čtení (v předchozích letech nazvané Čtení pod lampou). Žáci, kteří se s ostatními chtěli podělit o svůj text napsaný na libovolné či určené téma, předčítali posluchačům z řad děti. Čtení se letos uskutečnilo v devíti dílnách. V každé bylo 8 – 9 dětských autorů z 1. – 9.třídy a cca 30 posluchačů Celý článek