Stužkování deváťáků 2014

Stužkování 2014 – fotogalerie

Již tradičně se rozloučení deváťáků se stužkováním odehrálo předposlední den školního roku v atriu školy. Za přítomnosti rodičů a přátel  doprovodili deváťáky pro absolventskou stuhu a dárek mladší spolužáci. Za všechny přítomné se s odcházejícími žáky rozloučila paní ředitelka a zástupci z řad studentů poděkovali jménem všech přítomných učitelům i rodičům. Pak už si všichni užili občerstvení a posledních společných chvil před zítřejším posledním zvoněním.

Všem deváťákům přejeme ještě jednou hodně štěstí na jejich další cestě životem.

Konference oborových dnů 2013/14

I letos poslední pondělí a úterý ve školním roce patřilo konferenci oborových dnů. Tentokrát prezentovalo 10 oborů a na závěr ještě účastníky čekala výstava obrazů.
Oborové dny ve fotogalerii:

Zdroj Ve větvích – paměť Stromů – pí uč Kráčmarová

– účastníci oboru Ve větvích – paměť stromů strávili 4 dny na Valašsku v malé vesnici Růžďka a pátrali v paměti stromů a lidí. Vznikl velmi hezký dokumentární film.

OD konference Cesta k porozumění pí uč Kroftová

– V oboru cesta k porozumění se účastníci zaměřili na kompenzační pomůcky, organizace, nadace a skupiny, které pomáhají lidem s handicapem nebo oslabením. Některé organizace navštívili a vytvořili prezentaci.

OD konference Móda pí uč Mariašová

– v oboru Móda a textilní tvorba dívky pod vedením pí uč Mariašové navštívily výtvarnou školu, kde se podívaly pod pokličku budoucím módním návrhářům, a vlastnoručně si vyrobily tašku s textilní aplikací. Předvedli nám nejen prezentaci, ale také překrásné tašky .

OD konference Olympijské sporty. pan uč. Ivan a Václavek

– Během prvních dvou dnů oboru 4 olympijské sporty zhlédli účastníci tréninky profesionálních sportovců – hráčů házené. Po jejich vzoru si jeden trénink zkusili a zahráli. Další dva dny se zaměřili na individuální sporty – cyklistiku a biatlon a v upravené podobě si je vyzkoušeli. Vzájemně si organizovali a rozhodovali soutěže, zápasy a závody. Vznikl komponovaný pořad, film a prezentace.

OD konference Metro pí uč Shevkunová

– Obor 40 let metra zaujal technicky zaměřené studenty. Pod vedením pí uč Shevkunové pátrali – Jak vypadaly první soupravy metra? Kdo přišel s nápadem metra v Praze? Mohlo metro jezdit v Praze už před válkou? Která stanice metra je známá i ve světě, která je nejhezčí ? Navštívili Muzeum Dopravního podniku hl.m.Praha, NTM a jeho výstavu – Doprava. Udělali průzkum mezi žáky naší školy – která stanice je nejhezčí……….. Vznikl film a prezentace.

OD Konference Paranormal

– Jedním z příspěvků, které na konferenci sklidily největší úspěch, byl hraný trikový film mapující paranormální jevy z okolí naší školy, který vyrobili účastníci oboru Paranormal 2014. natočili jej studenti v průběhu 4 dnů a jedné noci pod vedením pana uč. Helikara.

OD konference Survival III pí uč Kohoutová a p.uč Rucker

– Již potřetí jsme se mohli nejen ve filmu a fotografiích, ale i na jevišti přenést na základnu Chlupatej a sledovat jají další zdokonalování účastníky oboru Survival III. Naučili jsme se při tom také ošetřovat drobná zranění a pronikli do tajů filmového maskování.

4 dny olympijských sportů

4 dny olympijských sportů

V týdnu po velikonočních prázdninách se na naší škole rozběhl každoroční projekt oborových dnů, kdy si žáci mohou zvolit obor činnosti, kterému se chtějí celý týden věnovat. V roce konání zimní olympiády se toto téma přímo nabízelo. Volba ale padla na sporty, které patří do letní olympiády, protože v dubnu nebylo možné věnovat se zimním sportům. Vedoucí oboru Ivan Petr a Ondřej Václavek zvolili dva kolektivní (házená a košíková) a dva individuální sporty (cyklistika a letní biatlon). Obor byl z velké části praktický, tedy žáci si sporty mohli vyzkoušet a zlepšit se v jednotlivých sportech. Během týdne vznikla spousta fotek a 4 videa, které si žáci sami natočili a také sami zpracovali. Zde jsou výsledky jejich práce. Na nich je patrné, že si oborové dny nejen užili, ale také si někteří sáhli na dnou svých sil a zjistili, že vrcholový sportovní trénink není tak jednoduchý, jak možná při závodech vypadá. Oborové dny se sporty ale všichni zvládli bez výrazné újmy. Velkým pozitivem bylo, že se všichni účastníci zapojili naplno do všech aktivit. Lze očekávat, že i příští rok připravíme podobné téma pro příznivce a sportovní nadšence.
Vyzvednutí vysvědčení

Vážení rodiče,
vysvědčení, která si nevyzvednete v běžném termínu 27.6. 2014, budou připravena k vyzvednutí u hospodářky školy pí Bláhové v těchto termínech:
1) Po 30.6.- Čt 3.7. 10:00 – 12:00
2) Po 25.8. – Pá 29.8. 9:00 – 15:00

Pokud Vám ani jeden z těchto termínů nevyhovuje, můžete si vysvědčení vyzvednout první školní den 1.9. 2014.

Mistrovství ČR ve Finanční svobodě

Financni svoboda

Výborného výsledku dosáhli zástupci naší školy v mistrovství ČR ve hře Finanční svoboda. Tomy Nguyen a Tom Pastuszek získali mezi dvojicemi 3.místo a celkově naše škola získala bronzovou medaili. GRATULUJEME!

Finanční svoboda je desková stolní hra, kterou využíváme při výuce finanční gramotnosti. Na hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Žáci používají běžné produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelí stejným situacím, jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze. Ve hře se starají o peníze mladé české rodiny. Úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (např. rodinný dům nebo vysněná dovolená) a dostat ji za vodu – dosáhnout finanční nezávislosti.

Švp 9.A

Švp 9.A

STŘEDA Počasí nám opět na celorepublikové poměry docela přálo, bylo teplo a deštík jen opravdu občasný a lehký. Po náročném pondělku a úterku (po celodenní plavbě ještě kluci připravili holkám noční bojovku) byl dnes volný budíček, který všichni využili na maximum :-) a tím pádem byl v kempu téměř do oběda úplný klid. Ve 12 začala služba chystat oběd – polévku a palačinky – a zbytek zatím trénoval divadelní představení na Chlupíkovo léto.

Po obědě jsme podle plánu vyrazili do Řevnic za účelem doplnění zásob a večer se napucli k prasknutí při grilování. Menu bylo bohaté – od bio klobásek a párečků bez éček, přes kuřecí steaky až po vepřová žebírka, grilovaný hermelín a cuketu. S plnými bříšky jsme si pak zazpívali u ohně.

Zdravíme v rychlosti ze Zadní Třebaně, včera 27.5. jsme pod vedením instruktora sjeli kousek Berounky z Berouna do Třebaně. Počasí bylo nádherné – část cesty dokonce i svítilo slunce, pršelo jen asi 5 minut jízdy a celý čas našeho oběda v restauraci.

Zdravíme ze Zadní Třebaně – krásného kempu na ostrově. Počasí dnes úžasné, bez jediné kapky. Po příjezdu vlakem oběd z vlastních zásob v kempu, zanechání zavazadel ve společenské místnosti, pak autobusem přiblížení ke Koněpruským jeskyním. Krásná prohlídka s baterkami, kromě všech krápníků a klasických viditelných úkazů jsme díky UV světlu viděli i největší raritu – zelené fluorescenční světlo uranylu. Po posilnění vlastními zásobami i zmrzlinou jsme se vydali směr Srbsko. Nejdříve kousek naučnou stezkou, pak přes louky, pole i les – po žluté značce i podle mapy. Po posile Kofolou v Srbsku vlakem do Třebaně. V kempu část otužilců naskákala do řeky, jiní se spokojili s teplou sprchou. Večeři zvládla služba na jedničku, špagety se zeleninou, strouhaným sýrem a kečupem. Pod vedením Artura všichni nadšeně hráli hry na louce uprostřed chatového prostoru. Zakončení patřilo zbaštění narozeninového dortu. Večerku ve 23 hod většina po náročném dni uvítala, i když část samozřejmě ještě povídala v chatkách.