Stužkování deváťáků 2014

Stužkování 2014 – fotogalerie

Již tradičně se rozloučení deváťáků se stužkováním odehrálo předposlední den školního roku v atriu školy. Za přítomnosti rodičů a přátel  doprovodili deváťáky pro absolventskou stuhu a dárek mladší spolužáci. Za všechny přítomné se s odcházejícími žáky rozloučila paní ředitelka a zástupci z řad studentů poděkovali jménem všech přítomných učitelům i rodičům. Pak už si všichni užili občerstvení a posledních společných chvil před zítřejším posledním zvoněním.

Všem deváťákům přejeme ještě jednou hodně štěstí na jejich další cestě životem.

Konference oborových dnů 2013/14

I letos poslední pondělí a úterý ve školním roce patřilo konferenci oborových dnů. Tentokrát prezentovalo 10 oborů a na závěr ještě účastníky čekala výstava obrazů.
Oborové dny ve fotogalerii:

Zdroj Ve větvích – paměť Stromů – pí uč Kráčmarová

– účastníci oboru Ve větvích – paměť stromů strávili 4 dny na Valašsku v malé vesnici Růžďka a pátrali v paměti stromů a lidí. Vznikl velmi hezký dokumentární film.

OD konference Cesta k porozumění pí uč Kroftová

– V oboru cesta k porozumění se účastníci zaměřili na kompenzační pomůcky, organizace, nadace a skupiny, které pomáhají lidem s handicapem nebo oslabením. Některé organizace navštívili a vytvořili prezentaci.

OD konference Móda pí uč Mariašová

– v oboru Móda a textilní tvorba dívky pod vedením pí uč Mariašové navštívily výtvarnou školu, kde se podívaly pod pokličku budoucím módním návrhářům, a vlastnoručně si vyrobily tašku s textilní aplikací. Předvedli nám nejen prezentaci, ale také překrásné tašky .

OD konference Olympijské sporty. pan uč. Ivan a Václavek

– Během prvních dvou dnů oboru 4 olympijské sporty zhlédli účastníci tréninky profesionálních sportovců – hráčů házené. Po jejich vzoru si jeden trénink zkusili a zahráli. Další dva dny se zaměřili na individuální sporty – cyklistiku a biatlon a v upravené podobě si je vyzkoušeli. Vzájemně si organizovali a rozhodovali soutěže, zápasy a závody. Vznikl komponovaný pořad, film a prezentace.

OD konference Metro pí uč Shevkunová

– Obor 40 let metra zaujal technicky zaměřené studenty. Pod vedením pí uč Shevkunové pátrali – Jak vypadaly první soupravy metra? Kdo přišel s nápadem metra v Praze? Mohlo metro jezdit v Praze už před válkou? Která stanice metra je známá i ve světě, která je nejhezčí ? Navštívili Muzeum Dopravního podniku hl.m.Praha, NTM a jeho výstavu – Doprava. Udělali průzkum mezi žáky naší školy – která stanice je nejhezčí……….. Vznikl film a prezentace.

OD Konference Paranormal

– Jedním z příspěvků, které na konferenci sklidily největší úspěch, byl hraný trikový film mapující paranormální jevy z okolí naší školy, který vyrobili účastníci oboru Paranormal 2014. natočili jej studenti v průběhu 4 dnů a jedné noci pod vedením pana uč. Helikara.

OD konference Survival III pí uč Kohoutová a p.uč Rucker

– Již potřetí jsme se mohli nejen ve filmu a fotografiích, ale i na jevišti přenést na základnu Chlupatej a sledovat jají další zdokonalování účastníky oboru Survival III. Naučili jsme se při tom také ošetřovat drobná zranění a pronikli do tajů filmového maskování.

ŠVP 9.C-den 4.

Dnes jsme dopoledne strávili, opět lehkým sportem přípravou divadla a kulis. Odpoledne jsme se potom vydali na skalní Pantheon a zříceninu středověkého hradu Frýdštejn, některé výstupy po točitých nebo pískovcových schodištích byly poměrně fyzicky náročné. Dnes nás ještě čeká krátký večerní program, „předbalení“ a osobní volno .

9.C ŠVP- den 3.

Dnešní dopoledne bylo určeno k relaxaci, nácviku divadla a výrobě divadelních kulis :-).
Hned po obědě jsme se vlakem přiblížili do Jesenného a vyšlapali dlouhý kopec nahoru (3km) k Bozkovským jeskyním. Jejich prohlídka, mimochodem teplotní šok, byla velmi zajímavá, kromě nejrůznějších krápníků a polev jsme viděli i největší podzemní jezero u nás.
Pak jsme se vydali „ohřát“ na 9 kilometrovou túru, která vedla Palackého a Riegrovou stezkou, do Semil, odkud nám jel vlak. Po večeři jsme ještě chvíli cvičili divadlo a sportovali. Následuje hra na kytaru, individuální program a večerka.

Vyzvednutí vysvědčení

Vážení rodiče,
vysvědčení, která si nevyzvednete v běžném termínu 27.6. 2014, budou připravena k vyzvednutí u hospodářky školy pí Bláhové v těchto termínech:
1) Po 30.6.- Čt 3.7. 10:00 – 12:00
2) Po 25.8. – Pá 29.8. 9:00 – 15:00

Pokud Vám ani jeden z těchto termínů nevyhovuje, můžete si vysvědčení vyzvednout první školní den 1.9. 2014.

Mistrovství ČR ve Finanční svobodě

Financni svoboda

Výborného výsledku dosáhli zástupci naší školy v mistrovství ČR ve hře Finanční svoboda. Tomy Nguyen a Tom Pastuszek získali mezi dvojicemi 3.místo a celkově naše škola získala bronzovou medaili. GRATULUJEME!

Finanční svoboda je desková stolní hra, kterou využíváme při výuce finanční gramotnosti. Na hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Žáci používají běžné produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelí stejným situacím, jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze. Ve hře se starají o peníze mladé české rodiny. Úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (např. rodinný dům nebo vysněná dovolená) a dostat ji za vodu – dosáhnout finanční nezávislosti.