Online cvičebnice „Umíme anglicky“

Hello, hello – how are you?

Zdravím všechny dobrovolníky, kteří procvičují online. Průběžně sleduji vaše úspěchy a mám radost, že jste aktivní!😊

Kdo chtěl, ve cvičebnici se postupně zorientoval a vyzkoušel různé typy cvičení. Je čas posunout se dál – abychom opravdu využili to, co nám „Umíme anglicky“ nabízí.

Raději připomínám – pokud chceme procvičovat, vždy se přihlásíme. Díky tomu můžeme sledovat svoje pokroky a naši aktivitu vidí i učitel. V současné době (kdy se celá ČR učí „na dálku“) lze totiž procvičovat i bez přihlášení. Naše práce se ale nikam neuloží. Zpětně nemůžeme zjistit, která cvičení už jsme dělali a jak úspěšní jsme byli, učitelé naši snahu také nevidí… Proto se vždy přihlašujeme – ať se můžeme zlepšovat systematicky.😊

Jak už mnozí zjistili, ne všechna cvičení se hodnotí stejně. Někde získáváme štíty, jinde hvězdičky, některé hry jsou na levely (úrovně). A splnění některých úloh se značí pouze zelenou barvou.

Zatím se zaměříme na cvičení „na štíty“ (Pexeso, Rozhodovačka, Vpisování, Rozřazovačka…) Postupně získáváme štít stupně 1 až 4. Čím vyšší číslo na štítu, tím lépe máme danou látku zvládnutou. Zelené štíty 3 a 4 značí dobrý výkon. Pro splnění domácího úkolu potřebujeme získat alespoň štít 3. Štít 4 značí mistrovské zvládnutí tématu.

Mnoho z vás plní úkoly na zelené štíty. Přesto je vhodné se po nějaké době ke cvičením vracet – abychom si znalosti osvojili trvale. Pokud stejné cvičení vypracujeme po 14 dnech od prvního zvládnutí, získáme hvězdný štít. Pokud svou znalost potvrdíme po 30 dnech od druhého zvládnutí, získáme dvojitý hvězdný štít. Hvězdné štíty nejvíce přispívají udržení znalostí v naší dlouhodobé paměti.

Čím více hvězdiček – tím větší šance, že si učivo zapamatujeme dlouhodobě.

Většinu práce k procvičování tentokrát najdeme v domácích úkolech. Dvakrát pexeso (velikost kartiček lze upravit) a dvakrát poslech slovíček. Až na pár slov je to opakování – určitě se každému podaří zadané úkoly splnit na 3 až 4 štíty. Na nástěnce třídy je nové doporučené cvičení – rozhodovačka „Indefinite article“ (neurčitý člen). Napsala jsem vám k němu i vzkaz. Držím palce, ať se vám i nadále procvičování daří – a těším se na vás na „Umíme anglicky“.😊

Have a nice weekend!   Take care, Monika     

Angličtina 2.A,2.B,2.C,2.D,3.A,3.B,3.C,3.D,4.D,4.E – Santana

Naprosto chápu, že současná situace je náročná, a proto bych ráda připomenula že děti mají dovoleno u projektů ( 3.třídy a 4.třídy) a u práce ve šk.s.(2.třídy) využít několik možností:
1) Obrázek namalovat
2) Obrázek vystřihout (časopis, noviny, letáky, apod.)
3) Obrázek vytisknout z PC
Přeji Vám hezký den
Veronika Santana

Angličtina 4.D,4.E – Santana

Dobrý den milé děti,

určitě si pamatujete na „Steve a Maggie“ videa. Protože jsme byli v hodinách limitováni časem, tak jsem Vám pouštěla vždy jen krátké video spojené se slovní zásobou, kterou jsme právě probírali. Protože máte nyní času víc, tak si můžete pustit všechna videa, která Vás zaujmou. Doporučuji zapnout i titulky, aby jste mohli sledovat současně i psaný text.

https://www.youtube.com/channel/UCx1xhxQyzR4TT6PmXO0khbQ

Přeji Vám hezký den

Veronika Santana

Angličtina 4.D,4.E – Santana

Milé děti, maminky a tatínkové,

většina z Vás mi již zasíláte projekty „MY ZOO“ a „IMAGINARY ANIMAL“  Musím děti pochválit. Projekty jsou krásné, známky zapisuji do EŽK.

Práce na následujících 14 dní:

Do školního sešitu napsat nadpis Unit 5 – In the town

Pod nadpis napsat slovíčka – místa ve městě – viz. CB str.41 (café, library, toy shop, restaurant, church, supermarket)

Práce v AB – str.41/2,42/3,46

Project „MY CITY“ – na formát A4 namalovat obrázek města s použitím slovíček (café, library, toy shop, restaurant, church, supermarket)

Místa popsat (viz. učebnice str.29) Jak děti budovy umístí  je jen na jejich rozhodnutí.

Ze druhé strany projektu napíší otázky. (min. 7 otázek)

Např.

Where is the library? (S obrázky budeme po návratu do školních lavic pracovat a děti budou v návaznosti na projekty odpovídat. Např. The Library is next to the school. apod.)

Where you can buy food?

Where is the park?

How many cars are there?  apod.

Děti si do projektu mohou přidat dopravní prostředky, zvířata, osoby, místa dle jejich přání.

Poslední co bych chtěla, je aby jste byli přetížení a unavení. Rozdělujte si práci průběžně a v případě nejasností Vám ráda pomohu:

veronika.santana@fzs-chlupa.cz

Opatrujte se a přeji Vám hlavně pevné zdraví

Veronika Santana

 

(Vím, že ne všichni máte pravidelné a neomezené internetové připojení. Proto mají děti zadanou práci z CB, AB, práce ve šk. s. a starší děti také projekty – viz. předešlé týdenní plány.

Ale v případě, že budete mít přístup k internetu, navštivte prosím i tyto webové stránky, které mohou dětem v době distanční výuky pomoci v procvičování AJ.)

https://www.englishwsheets.com/furniture.html

https://www.jazyky-online.info/anglictina/index.php#jazyk

https://www.jazyky-online.info/anglictina/procvicovani2.php

https://www.jazyky-online.info/anglictina/uceni_slovicek.php

Přeji Vám hlavně zdraví!

Veronika Santana

AJ 4.D (Otr)

Plán na týden od 30.3.:

ZDRAVÍM ČTVRŤÁKY I JEJICH RODINY!

Jak se máte, co (nejen do školy) děláte?

Myslím na Vás všechny – děti i rodiny – jak se daří. Doufám, že jste v pořádku, průběžně se věnujete povinnostem i radostem a pravidelně se hýbete – ideálně venku na čerstvém vzduchu. A přeji Vám zejména zdraví a duševní pohodu.

Předpokládám, že v angličtině pracujete bez větších obtíží. Pokud by se někomu nedařilo, možná pomůže vrátit se k předchozímu plánu. V klidu si znovu přečíst úvodní informace, odpovědět si na otázky, přečíst pokyny v PL. Asi je potřeba něco změnit… Věřím, že si poradíte a angličtina „na dálku“ vám půjde od ruky a bude vás těšit.

Připomínám, že se na mě můžete obrátit – zatím mailem. Postupně se s některými skupinami budeme setkávat na online schůzkách – kde se uslyšíme, možná i uvidíme. A společně můžeme všechno probrat. Děkuji všem, kteří mi napsali zpětnou vazbu – jak fungují v nových podmínkách, co a jak řeší a jak se jim daří.😊

Jak s angličtinou pokračujeme?

1.Sami si zkontrolujeme vypracované úkoly – už víme jak. Více info najdeme na PL (Worksheet 003) – je přiložený níže. (Pokud někdo nemá možnost tisku, rodiče mu mohou kopii vyzvednout na recepci školy – je v deskách „AJ čtvrťáci“ – v PO+ST 8 -14h.)

2.Budeme používat předložky místa. Některé známe z minulých let, další jste poznali při spojených hodinách AJ (během mé nemoci). Pro někoho je to jen opakování. Zaměříme se hlavně na tyto tři: BETWEEN [bɪˈtwiːn] – mezi, uprostřed + NEXT TO [nekst tu] – vedle + OPPOSITE [ˈɒpəzɪt] – naproti. Tato slovíčka si označíme (žlutě) vzadu ve slovníčku (PS s.95-96). Stejně označíme i další čtyři: cafe, car park, shop, toilets a postupně se slovíčka učíme.

3.Projdeme se po ZOO – alespoň v učebnici na s.25. Sledujeme obrázky a říkáme, kde jsou jaká zvířata: The lions are between the giraffes and the tigers. The penguins are opposite the elephants. The frogs are next to the shop.

4.V zeleném PS vypracujeme cv.2 na s.33.

5.Pracujeme na WORKSHEET003 – procvičujeme (nejen) předložky místa.

A těšíme se na středu 1.dubna – April Fool’s Day!

Dobrovolné domácí úkoly: všechny dosud zadané DDÚ stále platí, tak pokud máte chuť a čas…😊

Nové online odkazy k procvičování učiva tohoto týdne:

Předložky1          Předložky2

Odevzdávání zadané práce:

Distanční výuka pokračuje a je třeba zavést pravidelné odevzdávání vypracovaných úkolů. Ráda bych založila úložiště, kam byste hotové práce zasílali. Prosím, zatím vyčkejte – během týdne se ozvu a vše upřesním. Pro kontrolu píšu, co by mělo být hotové a připravené k odevzdání: Worksheet 001 (po kontrole), jakýkoli DDÚ (je na papíře nebo ve ŠS) a projekt Animals. Zelené pracovní sešity nyní kontrolovat a známkovat nebudu. Všechny vypracované úkoly si zatím ukládáme do desek/euroobalů, ať se nám nikam nezatoulají.

Děkuji za spolupráci a přeji hezké dny,

Monika Otrubová

4.D Týdenní plán od 30.3. do 3.4.

Ahoj čtvrťáci!
Jsem ráda, že se většině z vás už podařilo připojit k naší společné videokonferenci. Pro ty, kterým se to nedaří, nabízím zkušební připojení dnes v 18 h. Pozvánku posílám vždy celé třídě – do pošty vám má přijít Dana Holečková vás zve ke schůzce. Pak stačí kliknout na připojit. Pro jistotu pošlu také proklik, kterým se můžete dostat rovnou do konference.
Ve všední den se prosím zkuste přihlásit už chvilku před 9.hodinou. Pokud se vám nedaří přihlásit, nepište po této hodině mně, protože nemůžu učit, brát telefon, číst e-maily a řešit problém s připojením zároveň. Zavolejte nebo napište Terezce, která je také připojena a nabídla se, že vám znovu pošle pozvánku. Proč některé pozvánky nedorazí, opravdu nevím, protože je posílám na adresy, které jste mi dali. Snad se nám časem podaří, aby se připojila celá třída. V pondělí, ve středu a v pátek budeme mít matematiku, v úterý a ve čtvrtek češtinu.
Protože v pondělí dokončíme pracovní listy z matematiky, které jsem vám namnožila, vyrábím nové. Vždy v neděli by vám měl do pošty přijít nový pracovní list. Stáhněte si ho do počítače nebo vytiskněte, podle vašich možností. Nebo si aspoň na papír pište výsledky. Bylo by užitečné, kdyby vám rodiče jednou za týden dali diktát na koncovky podstatných jmen. Diktáty najdete v obou pracovních sešitech a v učebnici. Zdraví Dana
ČJS: Dokončete projekt o Karlu IV. a zadané stránky v PS, pokud jste to ještě nestihli.

30.3.
ČJ: Pravopis podstatných jmen hravě s.20. Vyjmenovaná slova hrou s.26
M: Dokončíme PL s.24/3,4. Kdo se připojí, budeme to (kromě jiného) dělat spolu.

31.3.
ČJ: Pravopis podstatných jmen hravě s.22. VS hrou s.27
M: Pracovní list č.1, cvič. 1,2

1.4.
ČJ: Pravopis podstatných jmen hravě s.21. VS hrou s.29
M: PL č.1, cv. 3,4

2.4.
ČJ: Pravopis podstatných jmen hravě s.26. VS hrou s.30
M: PL č.1, cv. 5,6

3.4.
ČJ: Pravopis podstatných jmen hravě s.23. VS hrou s.31
M: PL č.1, cv. 7,8,9

Bonus pro rychlíky na tento týden: Pracovní sešit z matematiky s.14/3,4, s.15/6