AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) -týden 24.-28.6.,2019

Dobrý den,

Portfolia na AJ -1.A, 1.B, 1.D: Oznamuji, že děti z 1.A, 1.B, 1.D mají portfolia na angličtinu nyní u sebe doma. Děti z 1.C si odnesou portfolia na angličtinu domů během tohoto týdne. Prosím rodiče, aby dohlédli doma na to, že si děti tato portfolia doma pečlivě uschovají a donesou je zpět do školy na angličtinu v září 2019. V září 2019 budeme obsah portfolia potřebovat k opakování učiva z 1.třídy. Poté si děti zavedou nové portfolium na angličtinu pro materiály k učivu probíraného ve 2.třídě.

Tento týden 24.-28.6.,2019 výuka angličtiny nebude, ale děti mě mohou najít po celý týden v ranních hodinách v moji třídě nebo kanceláři.  :-)

O prázdninách doporučuji dětem, aby:

 • Opakovaly si slovíčka, procvičovaly fráze, příběhy a písničky, které jsme se naučili (viz Cdéčko, pracovní sešit, portfolium a webové stránky https://elt.oup.com/student/happyhouse/level1/?cc=cz&selLanguage=cs )
 • Pečlivě si uschovaly portfolium s materiály na angličtinu. Děti budou portfolium znovu potřebovat v září 2019.
 • Dodělaly si všechna nevypracovaná cvičení v pracovním sešitě.
 • Pokusily se mluvit anglicky pokud k tomu budou mít příležitost.

Přeji vám všem krásné a radostné prázdniny. :-)

Andrea Běhalová

AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) -týden 17.-21.6.,2019

Dobrý den,

Portfolia na AJ -1.A, 1.B, 1.C, 1.D: Oznamuji, že děti z 1.A, 1.B, 1.C, 1.D mají portfolia na angličtinu nyní ve škole. Ten, kdo ještě neodevzdal ke kontrole portfolium na angličtině minulý týden, prosím tedy, nechť mi jej neprodleně odevzdá tento týden.

Poznámka k plánu na tento týden 17.-21.6. 2019:  Připomínám, že z důvodu konání Chlupíkova divadelního léta ve škole během tohoto týdne, může dojít ke změnám v rozvrhu nebo v plánu ve vyučovacích hodinách.

Poznámka pro rodiče: Během příštího týdne vám napíšu úkoly na prázdniny a další důležité informace. Čtěte, prosím, školní web.

Pokud nenastanou nějaké změny tento týden 17.-21.6., tak si:

 • K Unitu 7 procvičujeme místní předložky “in” (ve,v), “on” (na povrchu něčeho), “under” (pod) a k tomu otázky Where is (the book)?” (Kde je kniha?), “Do you like (a cat)?” (Máš rád(a) kočku?) zábavnou formou.
 • Zazpíváme anglické písničky.
 • Opakujeme si všechna slovíčka z Unitů 1-7 hrou a popřejeme si hezké letní prázdniny.

Domácí úkol/ Homework (HW):  

1.D. na úterý 18.6.;    1.A, 1.B. na středu 19.6.;     1.C. na pátek 21.6.

Děti si mají opakovat slovíčka zvířátek (prosím vizte pracovní sešit na str.54). Děti si mohou opakovat slovíčka zvířátek také zde: Vocabulary ANIMALS

Pro poslech výslovnosti slov, stačí kliknout na jednotlivé obrázky zvířátek.

Přeji všem krásné sluníčkové dny. :-)

Andrea Běhalová

Angličtina 1.A,1.B,1.C – Santana

 

Příští týden budeme mít poslední hodinu v tomto školním roce. Proto chci Vám i Vašim dětem už nyní popřát  pohodové léto plné odpočinku a krásných zážitků!!!

Veronika Santana 

Týdenní plán 10.6.-14.6.2019

Práce s D.Ú.z minulé hodiny – procvičování – předložky místo ON/IN/UNDER

Předávání certifikátu za práci v 1.ročníku (v AB)

Bonus – rožšíření slovní zásoby – příběh – video

Děti domácí úkol na příští hodinu nemají

 

AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) -týden 10.-14.6.,2019

Dobrý den,

Portfolia na AJ -1.A, 1.B, 1.C, 1.D: Oznamuji, že děti z 1.A, 1.B, 1.C, 1.D mají portfolia na angličtinu u sebe doma. Děti donesou portfolia zpět do školy na angličtinu tento týden.

Pokud nenastanou nějaké změny, tak v týdnu 10.-14.6. si opakujeme Unit 6, podíváme se na Unit 7 o zvířátkách a procvičujeme si v pracovním sešitě.

Domácí úkol/ Homework (HW):

1.D. na úterý 11.6.;    1.A, 1.B. na středu 12.6.;   

 1. Děti dostaly papír, na kterém je pexeso se slovíčky k Unitu 7. Děti si mají pexeso vystřihnout, založit do portfolia na angličtinu a donést jej na hodinu angličtiny.
 2. Děti dostaly papír, na němž je příběh o Ruby, Spikovi a kačence s názvem “Thank you, Rubby”. Děti mají z toho vyrobit miniknížku a přinést ji na angličtinu tento týden, Tudíž děti mají vystřihnout podle přerušované čáry a očíslovat jednotlivé obrázky v pořadí jak probíhá příběh. Stránka číslo 1 je začátek příběhu. Následně děti slepí stránky do podoby knížky a podepíšou si ji svým jménem. Děti si mohou obrázky v příběhu vybarvit, pokud chtějí. Vyrobenou miniknížku si děti založí do portfolia.
 3. Donést si portfolium na angličtinu.

1.C. na pátek 14.6.

 1. Děti dostaly 2 papíry, na každém papíře je jedno pexeso se slovíčky k Unitu 6 a Unitu 7. Děti si mají oba pexesa vystřihnout, založit do portfolia na angličtinu a donést jej na hodinu angličtiny.
 2. Děti dostaly papír, na němž je příběh o o Ruby, Spikovi a kačence s názvem “Thank you, Rubby”. Děti mají z toho vyrobit miniknížku a přinést ji na angličtinu tento týden, Tudíž děti mají vystřihnout podle přerušované čáry a očíslovat jednotlivé obrázky v pořadí jak probíhá příběh. Stránka číslo 1 je začátek příběhu. Následně děti slepí stránky do podoby knížky a podepíšou si ji svým jménem. Děti si mohou obrázky v příběhu vybarvit, pokud chtějí. Vyrobenou miniknížku si děti založí do portfolia.
 3. Donést si portfolium na angličtinu.

Přeji všem hezký den,

Andrea Běhalová

Angličtina 1.A,1.B,1.C – Santana

Týdenní plán 3.6.-7.6.2019

Příběh „Otto and the dog“ – poslech, překlad

Tvoření otázek a odpovědí s použitím slovní zásoby 7.lekce:

„Do you like..?“ „Yes, I do/No, I don´t

Básnička „Where´s Otto?“ – poslech, překlad

Procvičování – předložky místa – ON, IN

Rozšíření slovní zásoby – práce s AB a CB – „Where do ….live? /On land, In water

Příprava na D.Ú. (AB str.60 – do okýnek namalovat 3 zvířátka dle vlastního výběru a str.89 – vybarvit a vystřihnout dle návodu.)

Práce s AB – následná společná kontrola (str.55,56,57,61)