Týdenní plán 2.D AJ (Martínková) – týden 7.-11.10.

smart

Milí rodiče,

tento týden jsme s dětmi dále pracovali v Unit 2. Děti prezentovali své Tina´s Tiny Books – Animals. Byla to jejich vůbec první prezentace tohoto typu, takže svou roli trochu hrála i tréma a ostych před ostatními. Nakonec to všichni zvládli a měli z toho radost. Jen bych Vás, rodiče, chtěla poprosit, abyste podobné úkoly s dětmi doma procvičili alespoň párkrát, aby to děti trochu víc povzbudilo a dodalo jim to odvahy.

V pracovním sešitě děti samostatně pracovaly na str. 9, kde si již několikrát procvičené názvy zvířat doplňovali v křížovce. Hned v pátek jsem to zkontrolovala. Kdo měl všechno v pořádku, odcházel domů se smajlíkem. Ty, kdo někde chybovali, poprosím, aby si to v pracovním sešitě opravili.

Za domácí úkol mají děti procvičovat názvy zvířat – ústně i písemně. Dále pak otázku „Can you see?“ a odpovědi „I can see.“ a „I can´t see.“. Příští týden děti čeká test z lekce 1 – první v tomto školním roce. Proto prosím, abyste si s nimi lekci zopakovali, ať to všechno zvládnou dobře. Budou na to mít celou vyučovací hodinu. Doporučuji, abyste si s dětmi ještě prošli str. 10-11 v pracovním sešitě, kde si děti mohou danou lekci zopakovat. Upozorňuju jenom, že abecedu jsme si zatím jenom představili, takže děti ji neumí plynule, abyste to po nich nepožadovali.

Mockrát Vám děkuji a přeji Vám všem krásné podzimní dny, Nataša Martínková.

 

Angličtina 2.A,2.B,2.C,2.D – Santana

Týdenní plán 7.10.-11.10.2019

Prezentace – Mini book „Animals“

Opakování učiva 1.lekce, příprava na shrnující test (děti si napíší příští týden)

Kniha „On Safari“ – práce s textem – poslech, četba, překlad, tvoření vět v návaznosti na text

Rozšíření slovní zásoby – krátká videa – Animals

Písemný D.Ú děti nemají

Ústní D.Ú. – opakovat si slovní zásobu 1.lekce (viz. kopie v porfoliu a CB)

 

Týdenní plán 2.D AJ (Martínková) – týden 30.9.-4.10.

Milí rodiče,

tento týden jsme s dětmi pokračovali v Unit 1 – procvičovali jsme slovní zásobu (obrázek i název), dále věty I CAN SEE a I CAN´T SEE. Děti se seznámily i s otázkou CAN YOU SEE?, kterou jsme následně procvičili v pracovním sešitě na str. 7. Musím děti moc pochválit, protože dneska zvládly svůj první poslech v pracovním sešitě – na str. 5, který byl docela těžký, proto všichni odcházeli z hodiny s usměváčkem v pracovním sešitě i v žákovské knížce!

Dneska jsme v učebnici poprvé zkoušeli čtení (na str. 10), na které navazuje i domácí úkol na příští týden. Je v pracovním sešitě na str. 69-70 a úkolem dětí je vyrobit Tina´s Tiny Book – Animals! Prosím Vás o dopomoc a dohled nad jejich prací, není to jednoduchý úkol, tak ať ho zvládnou dobře. Příští týden bude každé dítě tu svojí knížečku prezentovat ostatním tak, že jim ukáže obrázky a pokusí se přečíst daný text. Je to první úkol tohoto typu a cílem je, aby děti zkoušely mluvit anglicky, aby si uvědomily, že může být rozdíl mezi psanou a vyslovenou podobou slova. Budu jim v tom moc držet palce a povzbuzovat je (pozor! V knížečce se bude stříhat, překládat a lepit!)

Co se týče pracovního sešitu, tak ten patří dětem. V případě, že by si Vaše dítě v něm chtělo např. vybarvovat, tak klidně může – samozřejmě, jen v již probraném učivu. Mockrát Vám, rodiče, děkuji a prosím Vás, pokud to jde, tak s dětmi věnujte přípravě na AJ alespoň pár minut – projděte si písničky na CD, podívejte se do pracovního sešitu, příp. učebnice. Dětem to hodně pomůže a v hodinách se pak budou cítit jistější. Cílem hodin AJ je kromě toho, že se děti mají něco naučit, hlavně vytvořit vztah k anglickému jazyku a příjemně si to spolu užít.

S přáním krásných podzimních dnů, Nataša Martínková.

Důležité upozornění pro rodiče!!!

Dobrý den, 

děkuji Vám za spolupráci a za to, že v případě nemoci/absence Vašeho dítěte dohlížíte na to, aby bylo dopsáno a doděláno zameškané učivo! Pravidelně mi píšete a žádáte o učivo. Letos učím v deseti třídách a nemohu na emaily reagovat obratem. A proto prosím sledujte týdenní plány, kam pravidelně každý týden píši, co v hodinách probíráme. Dětem po jejich návratu do školy dávám vždy extra čas navíc na dodělání učiva – nechci Vás ani děti zbytečně stresovat. Věřím, že sledování týdenních plánů bude tou nejlepší a nejrychlejší cestou.

Přeji Vám krásný den a ještě jednou děkuji za spolupráci

Veronika Santana

Angličtina 2.A,2.B,2.C,2.D – Santana

Týdenní plán 30.9.-4.10.2019

2.C – Akce s TU

2.A,2.B,2.D

Opakování slovní zásoby 1.lekce – Animals

Procvičování ústní i písemnou formou

Práce s Activity book – barvy, zvířata (AB str.7,9,10,11)

Poslechová cvičení (AB 10)

Příprava na D.Ú (AB str.69)

Práce s textem – četba (CB str.10)

Příběh „I´m Lenny Lion“ – poslech, překlad, dramatizace (CB str.11)