Důležité oznámení: Angličtina 2.A,B,C,D (Andrea Běhalová) – týden 19.-23.,2020

Dobrý den,

Důležité oznámení pro rodiče -Změna vyvěšování týdenních plánů: Oznamuji Vám, že vyvěšování týdenních plánů se nyní přesunulo do školního systému Bakaláře přes Komens, kde na nástěnce třídy uvidíte týdenní plán pro angličtinu na tento týden 19.-23.10. a pravidelně v následných týdnech a to ke konci týdne, jak jste již zvyklí. Pokud stále nemáte přístup nebo nevíte jak se připojit do Bakalářů a Komens, tak prosím kontaktujte třídního učitele.    

Připomínám naše pravidelné online hodiny přes MS Office 365 -Teams: 

2.A v úterý 10:00 hod 

2.B  v úterý 8:00 hod 

2.C v úterý 9:00 hod 

2.D v úterý 11:00 hod

Účast na distanční výuce je povinná a je třeba se na každou online hodinu Anglického jazyka přihlašovat včas. 

Přihlášení se do MS Office 365 –Teams: Použijte prosím přihlašovací údaje, které vám byly poskytnuty školou, protože pouze ty vám umožní se bezproblémově zapojit do všech výukových aktivit v našem týmu v Teams. V případě problému s připojením, zkuste se nejprve odhlásit a poté opět přihlásit do Teams.

Na online schůzce budou děti potřebovat: klid, aby nebyly rušeny, vypnutý mikrofon a zapnutou kameru (pokud by se děti mohly naučit doma zapnout mikrofon, tak by to bylo super), papír nebo tabulku na psaní, psací potřeby, barevné pastelky, A4 linkovaný sešit, učebnici a pracovní sešit na angličtinu.

Podrobnější informace k plánu na tento týden 19.-23.10. najdete v Bakalářích  pod Komens nástěnkou vaší třídy.

Přeji všem pěkný podzimní den a hlavně pevné zdraví,

Vaše paní učitelka Andrea Běhalová

Důležité info!!!! 1.D, 2.A,B,C,D, 4.C,D – AJ Martínková- změna

Milí rodiče a milé děti,

od tohoto týdne dochází k organizačním změnám ve vyvěšování týdenních plánů. Nově je všechny najdete

 • ve svém Teams podle dané třídy
 • a taky v Bakalářích v Komens na nástěnce dané třídy

Na tomto místě, přes web školy, tak, jak jste byli zvyklí doposud, se týdenní plány už dále vyvěšovat nebudou. V případě jakýchkoliv dotazů mě prosím neváhejte kontaktovat.

Děkuji Vám všem za spolupráci a přeji nám všem, ať se výuka „na dálku“ daří, Nataša Martínková.

Týdenní plán 2.D na

ČJ – druhy vět a znaménka za nimi; pročování řazení podle abecedy, dělení slov na slabiky; psaní – út – j (jižní pól), pá – H (Holandsko)

M – procvičování sč. a odč. do 20 s přechodem přes desítku, přechod od názoru k pamětnímu počítání; geometrická představivost – pokládání parket; sl. úlohy s penězi

ČJS – Naše vlast + opakování probraných témat

Angličtina 2.A,B,C,D (CELÉ TŘÍDY, Andrea Běhalová) – týden 12.-.16.,2020

Dobrý den,

tento týden děti z 2.B pracují doma a děti z 2.A, 2.C, 2.D pracují ve škole. Nadále budeme spojeni ve 2.ABCD s druhou polovinou třídy, protože paní učitelka Nataša Martínková je nemocná. Pokud nenastanou nějaké další změny, tak v týdnu 12.-16.10. budeme pokračovat v následujícím:

 1. Pokračujeme v Unitu 1. Dokončíme dramatizaci příběhu “It’s Otto” jako v divadle/ ve filmu. Odkaz na příběh je zde: Story (Příběh) It´s Otto
 2. Provičujeme si kladení otázky: Can you see (a crocodile)? (Vidíš krokodýla?) různou formou a k tomu si přidáme slovní vazby: Can zebras run? (Mohou zebry utíkat?), Can tigers climb trees? (Mohou tygři lézt po stromech?), Can ducks fly? (Mohou kačeny létat?).
 3. Procvičujeme si v pracovním sešitě. 

Domácí úkol/ Homework (HW): 2.A. na úterý 13.10.          2.B na strředu 21.10. , 2.C. na středu 14.10.____2.D. na pátek 16.10.

 1. 2.ABCD: V pracovním sešitě si všechny děti vypracují stránku 7.
 2. 2.D: Děti ze 2.D od paní učitelky Martínkové si mají vyrobit miniknížečku “Animals!” (vizte Activity Book/ Pracovní sešit str.69-70) a naučit se ji číst anglicky, tak aby ji mohly prezentovat ostatním dětem v hodině. V miniknížečce “Animals!” děti vybarvují a dokreslují obrázky zvířat z Unitu 1 a doplňují do vět slovíčka zvířat. Děti ze 2.D mi přečtou vyrobené miniknížky na angličtině příští týden v pátek 16.10., v případě, že nedojde k dalším změnám.
 3. 2.B:

a. Doma si děti ze 2.B opakují novou slovní zásobu (zvířátka). Děti klikají počítačovou myší nebo prstem na obrázky a uslyší výslovnost jednotlivých slov. Děti také zkouší jednotlivá slova vyslovit. Odkaz na slovíčka je zde: Vocabulary (Slovíčka) Animals

b. Děti ze 2.B si poslechnou písničku “Can you snap like a crocodile?” (česky: Umíš lousknout jako krokodýl?). Odkaz k písničce je zde: Song (Písnička) Can you snap like a crocodile?

c. V pracovním sešitě si děti ze 2.B vypracují stránku 9.

POZOR! Odkazy z Oxfordu uvedené výše jsou možné otevřít, když si aktivujete Adobe Flash Player ve Windows. Na Android a Apple zařízeních Adobe Flash Player již není podporován, ale odkazy se otevřou například přes prohlížeč Puffin (Puffin Web Browser), který zobrazí Flash v Cloudu.

Přeji všem pěkný den,

Vaše paní učitelka Andrea Běhalová

Angličtina 2.A,B,C,D (Andrea Běhalová) -týden 5.-9.10.,2020

Dobrý den,

oznamuji, že tento týden 5.-9.10. budeme spojeni ve 2.ABCD s druhou polovinou třídy, protože paní učitelka Nataša Martínková je nemocná. Pokud nenastanou nějaké další změny, tak v tomto týdnu budeme pokračovat v následujícím:

 1. Pokračujeme v Unitu 1. Věnujeme se dramatizaci příběhu “It’s Otto” jako v divadle/ ve filmu. Odkaz na příběh je zde: Story It´s Otto! Procvičujeme si slovní vazby: I can see/ I can´t see (Já vidím/ Já nevidím).
 2. Nově si přidáme kladení otázky: Can you see (a tiger)? (Vidíš tygra?).
 3. Čteme si vyrobené miniknížky “Animals”. Skupiny paní učitelky Martínkové si vyrobí a čtou miniknížky příští týden.

Domácí úkol/ Homework (HW):

2.A. na úterý 6.10.          2.B, 2.C. na středu 7.10.____2.D. na pátek 9.10. Děti si mají vyrobit miniknížečku “Animals!” (vizte Activity Book/ Pracovní sešit str.69-70) a naučit se ji číst anglicky, tak aby ji mohly prezentovat ostatním dětem v hodině. V miniknížečce “Animals!” děti vybarvují a dokreslují obrázky zvířat z Unitu 1 a doplňují do vět slovíčka zvířat.

Přeji všem pěkný den,

Vaše paní učitelka Andrea Běhalová

Týdenní plán 2.A,B,C,D AJ (Martínková) – týden 28/9-2/10

Milí rodiče a milé děti,

Máme za sebou další školní týden a taky spoustu nových věcí, které jsme se ve škole naučili a procvičili. Byly to:

 • Procvičili jsme si správné psaní a výslovnost 6 zvířat, které jsme se spolu učili.
 • Naučili jsme se, že když něco vidím, tak řeknu I CAN SEE. A když něco nevidím, tak řeknu I CAN´T SEE. Procvičovali jsme si to na našich zvířátkách.
 • Společně jsme si zazpívali písničku „On safari“, kterou mají děti doma za úkol několikrát poslechnout a zazpívat si.
 • V pracovním sešitě jsme společně zkontrolovali DÚ na str. 4 a 6. Děti, které DÚ měly, byly odměněné usměváčkem. Bohužel, byly i takové, které DÚ neměly, proto prosím o jeho dodělání do příští hodiny AJ!
 • V učebnici na str. 8 jsme si poslechli příběh „It´s Otto!“ a procvičili výše uvedené vazby (I can see a I can´t see). Nacvičovali jsme správnou výslovnost s jednotlivými rolemi (Ruby, Spike, Otto).

Za domácí úkol děti dostaly poslech písničky „On safari“ na CD a v pracovním sešitě vypracovat str. 7 a str. 9. Doporučuji, aby si děti alespoň párkrát napsaly těch 6 slovíček zvířat, aby si je dobře procvičily a zapamatovaly. Ve 2. třídě už začínáme trénovat i správné psaní, tak to dětem určitě pomůže a prospěje. Za 2 týdny nás čeká test z 1. lekce, kde se bude hodnotit i psaní človíček, i jejich poslech!

SLOVNÍ ZÁSOBA: všechna dosavadní zvířata, Can you see?, I can see, I can´t see, Look at the zebra on safari, I´m on safari today.

 

 

Všem Vám mockrát děkuji a přeji hezké podzimní dny.

S pozdravem, Nataša Martínková.