Botanická zahrada 7.B

botanicka zahrada

11. 4. jsme se vypravili poznávat první projevy jara do botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK. Věnovali se nám dva zasvěcení pracovníci, prošli jsme park i skleník. Někteří si odnesli domů rostlinu v květináči, všichni na vyplnění pracovní list. Přestože nás zlobilo počasí, náš fotograf Adam vyrobil přes 500 fotek – za což mu děkujeme a předkládáme ukázku :-) Další jsou vidět na nástěnce v prvním patře na zelené chodbě.

4.D v divadleDne 26.3. jsme byli na dvou pohádkách. O slepičce, která snášela zlatá vajíčka a O statečné selce. Hráli dva herci. Nádherně stíhali střídat role. Mluvili nahlas a zřetelně. Nejvíc se nám líbilo strašidlo, které vůbec nestrašilo, ale bylo legrační. Jedna pohádka byla podobná jako Obušku z pytle ven. Herci zahráli šest postav, zpívali hezké písně, které měly zajímavé texty. Doporučovali bychom tyto pohádky všem dětem z 1. stupně.
Kristýna Filipková, Káťa Nováková, Jakub Čený, Oliver Popek a Adam Elbazi

Noc s Andersenem 6.AB

andersen 6AB

Třídy 6.A a 6.B si užily společnou noc ve škole. Nejdříve létaly Rychlé špunty a po přípitku jsme si povídali o knížkách a četli jsme si krátké úryvky – každý si přinesl buď knihu, kterou zrovna čte nebo kterou už četl a doporučil by ji kamarádům. Asi v půl deváté si nás přišla natočit TV 13 a všichni ochotně dávali rozhovor. Pak jsme chvíli hráli hry, pouštěli si film a nakonec přišel vytoužený okamžik – bdění až do rána ve spacáku! Někteří to opravdu vydrželi celou noc – ještě, že druhý den byla sobota a mohli jsme spaní dohnat doma!

Vánoční dílny v 6.B

Fotogalerie

Ve čtvrtek jsme se sešli s rodiči a dětmi na vánočních dílnách – maminky si pro nás připravily tři dílny – z korálků a zvonečků jsme vyráběli andělíčky a kdo chtěl, mohl si udělat i krásné vánoční přání. Popíjeli jsme čaj a kávu, mlsali a povídali jsme si o všem možném. Přišli se podívat i malí školou nepovinní sourozenci – pomohli nám ozdobit stromeček a sníst pár dobrot! Všichni jsme se shodli na tom, že předvánoční setkání bylo moc příjemné a těšíme se na další dílny!

Jak se jedlo a vařilo za císaře pána 6.AB

26 November 2012

V úterý šly společně třídy 6.A a 6.B na výstavu Jak se jedlo a vařilo za císaře pána do Národopisného Muzea v Kinských sadech. Některé děti byly překvapené, že už tehdy byly zabíjačky! Všem se nám moc líbily postavy oblečené v masopustních maskách a velikonočních krojích – “byly jako živé”. Krásný byl i veliký betlém, staré vánoční ozdoby a různé kusy černého nádobí i bílého slavnostního porcelánu. Někomu se líbily staré svatební kroje a někdo obdivoval věrné makety jídel – např. svatebního koláče, bábovky – “dělalo nám to chutě”. Nakonec jsme se provětrali v sadech – vyjeli jsme lanovkou na Petřín – někteří z nás jeli úplně poprvé! – a seběhli zase dolů kolem Hladové zdi na tramvaj. A jak viděly výstavu děti?

Bylo to tam moc hezké, škoda, že jsme tam nemohli jíst.
Výstava se mi moc líbila, nejvíce to, jak se lidé tenkrát stravovali, nádherný byl Betlém.
Moc se mi líbila vycházka po Petříně a fotografování.
Mně se líbila harfa!
Výlet byl poučný, výstava byla originální oproti jiným výstavám, dozvěděli jsme se, jak jedli v chalupě nebo na zámku.
Mně se nelíbilo, že tam bylo málo jídla!
To byl nádherný pocit – jet v lanovce!
Líbila se mi Kinská!
Nejlepší byl výlet na Petřín, jeli jsme lanovkou a mohli jsme si koupit jídlo, navíc Saša nosil tašky.
Nejlepší to bylo, když jsme šli dolů z Petřína.
Bolely mě nohy!
Nebavilo mě vyplňovat ty papíry!
Líbilo se mi, že jsme se na výstavě mohli pohybovat sami.
Umělé jídlo bylo vtipné.
Bylo to fajn, nic bych neměnila.
Výstava i výlet se povedly! Bylo to super.
Bavilo mě na výstavě hledat věci a to, jak se jmenují.