Slavnostní otevření naší školy

V úterý 5.10. 2010 přestřihli pan starosta Vodrážka a vnučka profesora Chlupa paní Hynková pásku a slavnostně tak otevřeli naši školu. Uzavřela se tak první etapa rekonstrukce školy, díky které se během roku a půl zcela změnila tvář budovy. Mezi dalšími hosty byli například první náměstek primátora Prahy pan Blažek, radní a prezident Hospodářské komory pan Kužel, vnuk profesora Chlupa Jaroslav Chlup, ale také zástupce Nadace ČEZ, díky které jsme v rámci projektu Oranžová učebna získali dotaci na vybudování učebny fyziky.
Všichni přítomní měli možnost si během dopoledne prohlédnout školu, seznámit se s pedagogy a žáky a nakonec je čekalo malé pohoštění.

Videotelefony

Od pondělí 17.5.2010 začínáme prozatím ve třech odděleních používat nové videotelefony, které slouží k bezpečnému vyzvedávání dětí ze školní družiny. Po příchodu do budovy si dojdete do recepce k telefonu, vytočíte číslo „své třídy“. Na displeji uvidíte pí vychovatelku, které sdělíte jméno svého dítěte, a ona pošle vaše dítě do šatny. Tím jsme opět o kousíček dál v modernizaci budovy a zkvalitnění bezpečných odchodů.
Postupně, jak nám je dodavatel dodá, budou přístroje nainstalovány do všech oddělení.
J. Mrňová

Nový školní vchod

Dominicka,Lenicka a Julie

Nový školní vchod je velmi prostorný a to je pro naší velkou kapacitu žáků ve škole skvěle vyhovuje. Máme tu nový automat na čokoladu, čaj, polévku a kafe, který se našim žákum velice líbi a je neustále v provozu. Máme ve volném prostoru také „gaučíky“ a stolky a sedačky, u kterých vetšina žáku tráví svůj volný čas. V naší recepci jsou take milí lidé, kteří nám zpříjemňují pobyt ve škole.

Dominika Zámostná, Lenka Hejnová a Julie Sereda, 9.A